بازتاب نیوز

۱۱ سرباز امریکایی بر اثر حملات اخیر ایران در عراق آسیب دیده اند

٢٧ جدي ١٣٩٨ دويچه وله

تورن بیل اوبان، سخنگوی فرماندهی مرکزی امریكا روز پنجشنبه در بیانیه ای گفته که دست کم ۱۱ تن از نیروهای نظامی امریکایی در پی حملات موشکی ایران به پایگاه نظامی عین الاسد در عراق زخمی شده اند.

او گفته است: «در حالی که هیچ یک از نیروهای امریکایی در حمله ۸ جنوری ایران به پایگاه هوایی الاسد کشته نشده اند، تعدادی از آنها به دلیل علائم ضربه ناشی از انفجار تحت درمان قرار گرفتند و هنوز هم تحت ارزیابی قرار دارند.»

در زمان حمله، اکثر ۱۵۰۰ سرباز امریکایی مستقر در این پایگاه، پس از هشدار از جانب فرمانده هانشان، به زیرزمینی های امن منتقل شدند.

براساس گزارش هایی که پیش از این نشر شده بودند، اردوی امریكا گفته بود که حملات باعث خسارت مادی قابل ملاحظه ای شده، اما تلفات جانی را در پی نداشته است.

 دونالد ترامپ رئیس جمهور امریكا نیز یک روز پس از این حمله گفت كه "در حمله شب گذشته هیچ امریكایی آسیبی ندید."

با این حال، سخنگوی فرماندهی مرکزی امریكا گفت که "در روزهای بعد از حمله، به دلیل احتیاط فراوان، برخی از اعضای خدماتی از پایگاه هوایی الاسد منتقل شدند."

Deutschland Landstuhl | US-amerikanisches Militärkrankenhaus (picture-alliance/AP Photo/M. Probst)

به مرکز طبی منطقه ای امریکا در آلمان

افرادی که در نتجیه حملات موشکی ایران آسیب دیده اند، برای درمان به مرکز طبی منطقه ای امریکا در آلمان و کمپ عریف جان در کویت منتقل شده اند.

او اظهار داشته است: «در حال حاضر هشت تن از این نیروها به کمپ لند شتول در آلمان و سه نفر دیگر آنان به  در کمپ عریف جان در کویت انتقال داده شده اند.«

اوربان تاکید کرده این نیروها پس از درمان دوباره به عراق اعزام خواهند شد.

موشک های ایران علاوه بر پایگاه هوایی بزرگ نظامیان امریکایی موسم به عین الاسد در غرب عراق، پایگاهی را در اربیل شمال این کشور نیز هدف قرار دادند. در این پایگاه نیز نظامیان امریکایی و سایر نیروهای خارجی شامل ائتلاف تحت رهبری امریکا در نبرد با بقایای گروه داعش، مستقر اند.

این حملات تهران در واکنش به کشته شدن قاسم سلیمانی فرمانده قدس سپاه پاسداران از سوی نظامیان امریکایی در عراق، صورت گرفت.

na/af (afp)

لینک اصلی: https://www.dw.com/fa-af/۱۱-سرباز-امریکایی-بر-اثر-حملات-اخیر-ایران-در-عراق-آسیب-دیده-اند/a-52037256?maca=dar-rss-dar-all-1481-rdf

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از دويچه وله

آخرین خبر ها:

Loading