بازتاب نیوز

نمایندگان طالبان و امریکا در مورد «امضای توافقنامه و مراسم آن» گفتگو کردند

٢٧ جدي ١٣٩٨ دويچه وله

نمایندگان طالبان گفته اند که زلمی خلیل زاد، نماینده امریکا در امور صلح افغانستان روز پنجشنبه با هئیت مذاکره کننده طالبان در قطر به ریاست ملا برادر معاون سیاسی این گروه دیدار کرده است. سهیل شاهین، سخنگوی طالبان در دوحه در یک پیام تویتری نوشته که در این دیدار روی «امضای توافقنامه و مراسم آن» صحبت شده است.

خبرگزاری آلمان همچنان از شاهین نقل قول کرده که دو طرف از دو روز به این طرف "گفتگوهای سازنده داشته اند و این گفتگوها برای چند روز دیگر نیز ادامه خواهد یافت.»

گزارش ها می رسانند که رهبران طالبان به تقاضای ایالات متحده امریکا برای کاهش خشونت ها در افغانستان توافق کرده اند. شاه محمود قریشی، وزیر خارجه پاکستان نیز در یک پیام ویدیویی که روز پنج شنبه از سوی دفترش نشر شده، گفته است: «طالبان به تقاضای کاهش خشونت موافقت کرده اند.»

در همین حال صدیق صدیقی، سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان در صفحه تویترش گفته است که تامین آتش بس یگانه راه برای رسیدن به صلح پایدار است.

صدیقی همچنان علاوه کرده که دولت و مردم افغانستان هر طرحی را می پذیرد که درآن آتش بس به عنوان یک قدم اساسی مطرح شود.

دولت افغانستان که در این مذاکرات حضور ندارد، همواره به برقراری آتش بس به عنوان پیش شرط آغاز مذاکرات بین الافغانی تاکید کرده است.

اما برخی منابع طالبان گفته اند که در مورد آتش بس با دولت افغانستان در جریان مذاکرات بین جوانب افغانی تصمیم گرفته خواهد شد.

ناصراحمدی/ ع.ف (دی پی ای)

لینک اصلی: https://www.dw.com/fa-af/نمایندگان-طالبان-و-امریکا-در-مورد-امضای-توافقنامه-و-مراسم-آن-گفتگو-کردند/a-52038619?maca=dar-rss-dar-all-1481-rdf

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از دويچه وله

آخرین خبر ها:

Loading