بازتاب نیوز

پیکر یکی از جان باختگان حادثه هواپیمای اوکراینی در هرات تحویل مقامات افغان شد

٢٧ جدي ١٣٩٨ خبرگزاری فارس

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، پیکر یکی از جانباختگان حادثه سقوط هواپیمایی اوکراین به نام «زین العابدین» در مرز مشترک ایران و افغانستان و با حضور مقامات محلی هرات در منطقه اسلام قلعه هرات تحویل خانواده وی شد.

«مونسه حسن زاده» معاون والی هرات در گفتگو با خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس با ابراز تسلیت به مناسبت جانباختن 13 مسافر افغان در هواپیمای اکراینی گفت: از میان 13 جنازه تعدادی از آنها از سوی خانواده در ایران به خاک سپرده و تاکنون پیکر یک فرد نیز به افغانستان منتقل شده است.

وی افزود: ابعاد این حادثه از سوی سران کشورهای ایران و افغانستان مورد بررسی و مذاکره و نتیجه آن اعلام خواهد شد. 

«محمد مهدی» پدر  زین العابدین فرد جان‌باخته، وقوع این اتفاق را تقدیر الهی خواند و گفت: سقوط هواپیمای اوکراینی در ایران تقدیر الهی بوده و همه ما سرانجام در یک روز به سوی خدا رهسپار خواهیم شد.

«محمد حکیم» برادر این جوان جانباخته نیز گفت: برادرم در 18 سال با سوئد سفر کرده و توانست شهروندی این کشور را به دست آورد و مدتی قبل برای دیدار با خانواده به تهران آمد که هنگام بازگشت این حادثه برای وی پیش آمد. 

وی افزود: از دولت و مردم افغانستان به خاطر همدردی کمال تشکر را دارم. 

صبح چهارشنبه ۱۸ دی یک فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ متعلق به خطوط هوایی اوکراین با ۱۷۶ سرنشین شامل مسافران و خدمه پس از برخاستن از تهران به مقصد کی‌یف در نزدیکی تهران سقوط کرد. ستاد کل نیروهای مسلح صبح دیروز (شنبه) ۲۱ دی ماه در اطلاعیه‌ای علت این حادثه را خطای انسانی اعلام کرد.

لینک اصلی: https://af.farsnews.com/social/news/13981027000309

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری فارس

آخرین خبر ها:

Loading