بازتاب نیوز

بانک جهانی در تلاش تداوم کمک‌های بین‌المللی برای افغانستان است

٢٧ جدي ١٣٩٨ دويچه وله

هارتویک شیفر، معاون بانک جهانی در امور جنوب آسیا در سفرش به افغانستان در باره چگونگی وضعیت اقتصادی و حمایت دوامدار بانک جهانی با مقام های این کشور دیدار و گفتگو کرده است.

 در یک خبرنامه بانک جهانی آمده است که او به بررسی برخی روش های پرداخته است که بر بنیاد آن افغانستان خواهد توانست پس از توافق سیاسی احتمالی با طالبان، روند تطبیق برنامه ها انکشافی را ادامه دهد.

بیشتز بخوانید: بانک انکشاف آسیایی: افغانستان برای کاهش کمک‌های بین‌المللی آمادگی بگیرد

 معاون بانک جهانی تاکید کرده است که این کشور برای تحکیم و پایدار بودن یک توافق سیاسی با طالبان بیش از هر زمان دیگر به رشد اقتصادی و ایجاد زمینه کار نیاز دارد.

 بر بنیاد این خبرنامه، هار تویک شیفر، معاون بانک جهانی برای کشورهای جنوب آسیا گفته است: «من یک بار دیگر بر تعهد درازمدت بانک جهانی مبنی بر ایستادن در کنار مردم افغانستان و حمایت از روند رشد اقتصادی و دست یافتن به خودکفایی تاکید می کنم.» او در این باره اضافه کرده است: «ما با جامعه جهانی کار خواهیم نمود تا از ادامه کمک های مالی به این کشور اطمینان حاصل نماییم.»

بیشتر بخوانید: افغانستان پس از توافق با طالبان هرسال حدود ۸ میلیارد دالر نیاز دارد

این مقام بانک جهانی از ختم کمک های مالی بین المللی به افغانستان نیز تا آخر سال ۲۰۲۰ خبر داده است. او در دیدارش با مقام های افغان در باره چگونگی تامین وجوه مالی صندوق بازسازی افغاستان و برگزاری کنفرانس وزیران کشورهای کمک کننده در باره ادامه کمک های بین المللی به این کشور گفتگو کرده است.

او گفته است: «این کنفرانس یک بار دیگر برای دولت افغانستان یک فرصت مطلوب را فراهم می سازد تا با جامعه جهانی وارد یک بحث سازنده به منظور تداوم تعهدات مالی برای افغانستان شود؛ زیرا تعهدات مالی بین المللی موجود در پایان سال ۲۰۲۰ میلادی به پایان می رسد.»

بانک جهانی گفته است که افغانستان در سال های آینده در بخش های صحت، آموزش و سرمایه گذاری در بخش خصوصی به کمک های مالی جامعه جهانی نیاز دارد.

 در خبرنامه بانک جهانی همچنان آمده است که هرچند میزان عواید دولت افغاستان در سال ۲۰۱۸ به ۵،۲ میلیارد دالر رسیده است، اما این کشور هنوز هم به ادامه کمک های مالی جامعه جهانی وابسته است.

ع،ف/ ش، ا

لینک اصلی: https://www.dw.com/fa-af/بانک-جهانی-در-تلاش-تداوم-کمکهای-بینالمللی-برای-افغانستان-است/a-52040779?maca=dar-rss-dar-all-1481-rdf

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از دويچه وله

آخرین خبر ها:

Loading