بازتاب نیوز

بازداشت یک مرد چهل ساله به اتهام نکاح اجباری با یک دختر زیر سن

٢٧ جدي ١٣٩٨ آریانا خبر

پولیس بغلان یک مرد چهل ساله را به اتهام نکاح اجباری با یک دختر هشت ساله، بازداشت کرده است.

به قول خدیجه یقین رئیس امور زنان بغلان، یک کودک هشت ساله با جبر و شکنجه برای مدت دو ماه در نکاح یک مرد چهل ساله بود، پولیس ولسوالی بغلان مرکزی پس از دریافت اطلاع، طفل مذکور را به خانه امن بغلان منتقل نموده است، ولی پدر دختر مذکور که مجرم اصلی قضیه میباشد، هنوز به چنگ قانون درنیامده است.

این طفل که باشنده قریه لَقَیی های ولسوالی بغلان مرکزی می باشد، به قول رئیس امور زنان بغلان، قربانی رسم “آلش بدل” گردیده که مدت دو ماه را با روان متاثر از جبر و شکنجه خانواده متهم بنام فضل الدین باشند اصلی ولایت کندز در قید نکاح آن، سپری نموده است.

بانو یقین با اظهار نگرانی از تداوم فرهنگ زشت و ناپسند در روستاهای دوردست بغلان علاوه میدارد که طبق اطلاعات دریافتی یک دختر دیگر نیز که ۱۲ سال عمر دارد، توسط خانواده اش در ولسوالی دهصلاح آنولایت به “بد” داده شده است ولی تلاش ها برای دریافت و نجات این کودک هنوز بی نتیجه بوده است.

مسئولان خانه امن بغلان گفته اند آنچه که در دو ماه گذشته بالای این دختر هشت ساله سپری شده است، روان او را به شدت متاثر ساخته و آنان در تلاش اند تا برای این کودک مشوره های موثر و امکانات بهتر زندگی را جهت بهبودی اش فراهم سازند.

لینک اصلی: https://ariananews.af/بازداشت-یک-مرد-چهل-ساله-به-اتهام-نکاح-اج/?lang=fa

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از آریانا خبر

آخرین خبر ها:

Loading