بازتاب نیوز

میلیون‌ها تن از شهروندان آلمانی می‌خواهند بیشتر کار کنند

٢٧ جدي ١٣٩٨ دويچه وله

براساس نتایج یک نظرسنجی «micro-census» که اداره آمار آلمان فدرال انجام داده و نتایج اش روز پنجشنبه نشر شد، در سال ۲۰۱۸ میلیون ها آلمانی می خواستند بیشتر کار کنند.

حدود ۲.۲ میلیون تن در آلمان که بین ۱۵ تا ۷۴ سال سن دارند و به طور متوسط  ۲۸.۹ ساعت در هفته کار می کنند، در سال ۲۰۱۸ خواهان ۱۰.۹ ساعت کار بیشتر در هفته بودند.

همزمان این نظرسنجی به این نتیجه رسید که ۱.۴ میلیون شرکت کننده  می خواهند کمتر کار کنند. آن ها که به طور متوسط ۴۱.۶ ساعت در هفته کار می کردند، گفتند که می خواهند به طور میانگین  ۱۰.۸ ساعت در هفته کمتر کار کنند.

ساعات کاری زنان به محل زندگی شان بستگی دارد

میزان ساعات کاری آن دسته از شرکت کنندگان در این نظرسنجی که تمام وقت کار می کردند، به طور متوسط به ۴۱.۴ ساعت در هفته می رسید و افرادی که به صورت پاره وقت کار می کردند، میانگین ساعات کاری شان به ۲۰ ساعت در هفته می رسید. 

با این کار تحقیقاتی مشخص شد که کار به صورت پاره وقت می تواند برای زنان معنای متفاوتی داشته باشد و بستگی به محل زندگی شان دارد. در غرب آلمان زنانی که به صورت پاره وقت به کار مشغول هستند، ۲۰ ساعت در هفته کار می کنند. در حالی که آن دسته از زنان در شرق آلمان که  پاره وقت کار می کنند، ۲۴.۴ ساعت در هفته را به طور متوسط به کار مشغول هستند. 

حتی در حالی که زنان در غرب آلمان به صورت پاره وقت کار می کنند، در مقایسه با زنان در شرق این کشور کمتر این احساس را دارند که باید بیشتر کار کنند.

هدف از انجام این نظرسنجی این است که تصویر کلی از بازار کار و  وضعیت اجتماعی و اقتصادی مردمی که در آلمان زندگی می کنند، به دست بیاید.

Me, af (kmm/rt (dpa,AFP)

لینک اصلی: https://www.dw.com/fa-af/میلیونها-تن-از-شهروندان-آلمانی-میخواهند-بیشتر-کار-کنند/a-52042361?maca=dar-rss-dar-all-1481-rdf

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از دويچه وله

آخرین خبر ها:

Loading