بازتاب نیوز

چگونگی ادامه مذاکرات؛ محور دیدار «ملا برادر» با نمایندگان سیاسی و نظامی آمریکا

١ دلو ١٣٩٨ خبرگزاری تسنیم

- اخبار بین الملل -

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «سهیل شاهین» سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر با انتشار بیانیه‌ای خبر داد که شب گذشته «ملا عبدالغنی برادر» معاون سیاسی رهبر طالبان با «زلمی خلیلزاد» نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان و ژنرال «اسکات میلر» فرمانده نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان دیدار کردند.

این سخنگوی طالبان افزود که در این دیدار، «شیر محمد عباس استانکزی» و «امیرخان متقی» از اعضای ارشد تیم مذاکره‌کننده طالبان نیز حضور داشتند و دو طرف درباره «اقدامات بعدی» گفت‌وگوی مفصلی داشتند.

شاهین ادامه داد که هیئت آمریکا و نمایندگان طالبان امروز نیز نشست مشترکی را برگزار خواهند کرد.

دو طرف روز چهارشنبه و پنجشنبه هفته گذشته نیز در دیدار با یکدیگر درباره «امضای توافقنامه صلح و چگونگی مراسم آن» گفت‌وگو کردند و به گفته سخنگوی طالبان در این مذاکرات هیچ چیز جدیدی وارد نشده است.

شاهین اخیراً به «دان نیوز» نیز گفته بود که طالبان با طرف آمریکایی توافق کرده تا در روزهای منتهی به امضای توافقنامه صلح "عملیات نظامی" خود را کاهش دهد اما این به معنی آتش‌بس نخواهد بود و دلیل این اقدام را نیز ایجاد گذرگاهی امن برای خروج نیروهای خارجی از افغانستان عنوان کرد.

مذاکرات آمریکا و طالبان برای امضای توافقنامه و "کاهش خشونت‌ها" در حالی جریان دارد که دولت افغانستان این را موضوعی مبهم و غیر عملی دانسته و بر ضرورت برقراری آتش‌بس پیش از آغاز گفت‌وگوهای بین‌الافغانی پافشاری می‌کند.

کرزی: دولت به بهانه آتش‌بس از آغاز گفت‌وگوهای بین‌الافغانی جلوگیری نکنددفتر سیاسی طالبان: هیچ توافقی برای آتش‌ بس نداریمطالبان: جنگ وقتی پایان می‌یابد که آمریکا از افغانستان خارج شود

«حامد کرزی» رئیس جمهور سابق افغانستان اما می‌گوید که در شرایط کنونی کاهش خشونت‌ها مسئله مهمی است و از دولت کنونی این کشور نیز می‌خواهد تا به بهانه اعلام آتش‌بس مانع آغاز گفت‌وگوهای بین‌الافغانی نشود.

انتهای پیام/.

لینک اصلی: https://www.tasnimnews.com/fa/news/1398/11/01/2186266/چگونگی-ادامه-مذاکرات-محور-دیدار-ملا-برادر-با-نمایندگان-سیاسی-و-نظامی-آمریکا

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری تسنیم

آخرین خبر ها:

Loading