بازتاب نیوز

پرتاب ۲۰۰ راکت از سوی پاکستان به ولایت کنر

١ دلو ١٣٩٨ صدای افغان - آوا

پرتاب ۲۰۰ راکت از سوی پاکستان به ولایت کنر

جنرال میرویس صافی قوماندان لوای دوم قول اردوی ۲۰۱ سیلاب از زخمی شدن دو پولیس سرحدی در این حملات خبر داد.

به‌گفته آقای صافی، ولسوالی سرکانو و مناطق ناوه، ناوه پاس و چندین منطقه در این ولایت هدف حملات توپخانه ای نیروهای پاکستانی قرار گرفتند.

این مقام مسوول در عین  حال تصریح کرد: "ما بر کسی تعرض نکرده ایم. پاکستانی‌ها در حالت تعرضی قرار داشته اند و تلاش کرده‌اند وضعیت امنیتی ما را خراب سازند یا پوسته‌های ما را از بین ببرند. برنامه داشتند تا پوسته‌های سرحدی ما را به صورت مکمل تخریب کنند. نیروهای امنیتی ما با شجاعت و قهرمانی پاسخ دادند. ما برای هر گونه پاسخ آمادگی داریم."

پیش از این ریاست جمهوری افغانستان در ماه عقرب، راکت‌پرانی‌های پاکستان بر مناطق مرزی ولایت‌های شرقی را نکوهش کرده و آنرا نقض آشکار قوانین بین‌المللی دانسته بود.
صدیق صدیقی، سخنگوی ریاست جمهوری در پیامی در آن وقت در تویتر نوشت که دولت افغانستان خواهان قطع فوری این حملات از جانب پاکستان است.
حکومت افغانستان به خاطر چنین حملات از جانب پاکستان، به سازمان ملل‌متحد نیز شکایت کرده و خواهان وارد کردن فشار‌ها بر آن کشور شده‌است تا در نتیجه حملات راکتی و سلاح‌های سنگین قطع شوند.

مقام‌های پاکستانی هم تا هنوز در مورد حملات دوشنبه چیزی نگفته اند، اما در گذشته تأکید کرده‌اند که حملات در مناطق مرزی بیشتر به‌خاطر سرکوب گروه‌های شورشی صورت می‌گیرد.

لینک اصلی: https://www.avapress.com/fa/news/201350/پرتاب-۲۰۰-راکت-سوی-پاکستان-ولایت-کنر

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای افغان - آوا

آخرین خبر ها:

Loading