بازتاب نیوز

داکتر جعلی در آلمان به ۱۱ سال حبس محکوم شد

١ دلو ١٣٩٨ دويچه وله

محکمه‌ای در آلمان روز دوشنبه یک مرد ۳۰ ساله را به اتهام‌های تلاش به قتل مقصر شناخت. او خود را در اینترنت به صورت جعلی داکتر معرفی کرده و ده‌ها دختر و زن جوان را متقاعد کرده بود که خود را شوک برقی بدهند که برای حیات شان خطرناک بوده است.

به کانال تلگرام ما بپیوندید!

محکمه عالی مونشن این مرد را به ۱۱ سال حبس محکوم کرد. او در ۱۳ مورد از ۸۸ اتهام تلاش به قتل مجرم شناخته شد.

محکمه افزود که این مرد دوره حبس خود را در شفاخانه صحت روانی سپری خواهد کرد.

سارنوالان خواستار مجازات ۱۴ سال زندان برای این مرد شده بودند و وکیل مدافع‌اش خواسته بود که مجازات او دو سال حبس تعلیقی تعیین شود.

توماس بوت، رئیس هیئت قضات گفت این خیلی آزاردهنده است که این مرد به نام داوید گ. زنان و دختران را هدایت می‌داده است که وسیله فلزی را برای شوک برقی در نزدیک شقیقه خود جاسازی کنند و به این ترتیب مغز آن‌ها هدف شوک برقی قرار گرفته است.

تماشا از طریق اسکایپ

این مرد از ورتسبورگ ایالت بایرن که در واقع متخصص کمپیوتر است، خود را در اینترنت داکتر یا پروفیسور معرفی کرده و گفته بود که تحقیقی را در مورد معالجه درد انجام می‌دهد.

او با استفاده از کانال‌های مکالمات ویدیویی مانند اسکایپ دختران و زنان جوان را متقاعد می‌کرده است که خود را شوک برقی بدهند. قربانیان این داکتر جعلی با استفاده از وسایل خانه مانند قاشق‌های فلزی خود را شوک برقی داده و یا خود را در چوکی بسته کرده و کسی دیگر آن‌ها را زیر شوک برقی قرار داده است.

این مرد بسیاری از این موارد را ثبت کرده است که برخی از آن‌ها در محکمه نمایش داده شد. محکمه او را در اتهام‌هایی چون تلاش به قتل، آسیب شدید بدنی، سوء استفاده از نام داکتر و آسیب زدن به زندگی خصوصی این زنان و دختران مقصر شناخت.

انگیزه جنسی

سارنوالان استدلال کرده اند که انگیزه این مرد از این کار «فتیشیسم جنسی» بوده است. فتیشیسم جنسی به حالت روانی گفته می‌شود که یک شی یا حالت خاص باعث برانگیختی جنسی می‌شود. به گفته سارنوالان، داوید با دیدن زنان در حال درد کشیدن تحریک جنسی می‌شده است.

این مرد در برخی موارد به قربانیان خود از ۲۰۰ تا ۳۰۰۰ یورو پول پرداخت کرده است. سرانجام والدین برخی از این دختران از قضیه آگاه شده اند.

وکیل مدافع استدلال کرده است که این مرد از اختلال رشد عصبی موسوم به «سندروم آسپرگر» رنج می‌برد و به این دلیل باید به دو سال حبس تعلیقی محکوم شود.

Af/na (AFP, dpa)

لینک اصلی: https://www.dw.com/fa-af/داکتر-جعلی-در-آلمان-به-۱۱-سال-حبس-محکوم-شد/a-52082727?maca=dar-rss-dar-all-1481-rdf

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از دويچه وله

آخرین خبر ها:

Loading