بازتاب نیوز

امیرمحمد سعید عبدالرحمن مولا سلبی به عنوان رهبر جدید داعش تعیین گردید

١ دلو ١٣٩٨ پاسبانان

کابل-افغانستان(گ.ر.پ):

خبرنگار: عمران خراسانی

به نقل از رسانه های خارجی یکی از بنیان گذاران داعش که گفته می شود ترکمن میباشد به عنوان رهبر جدید گروه داعش انتخاب گردیده است.

به نقل از روزنامه گاردین انگلیس، دو سازمان اطلاعاتی بر اساس داده‌ها و مشاهده‌های خود این خبر را تأیید کرده‌‌اند. این روزنامه انگلیس نام سازمان‌های اطلاعاتی مورد استناد خود را ذکر نکرده است.

این روزنامه می افزاید: «امیرمحمد سعید عبدالرحمان مولا سلبی» که یکی از پایه گذاران گروه داعش گفته می شود به عنوان رهبر جدید این گروه انتخاب شده است. که بسیاری از او به عنوان نظریه پردازان گروه داعش یاد می کنند.

همچنان گفته می شود که «امیرمحمد عبدالرحمان مولا سلبی» از ترکمن‌های عراق بوده، و از نادر افراد غیر عرب در کادر رهبری داعش میباشد.

این درحالیست که ابوبکر تالبغدادی حدود سه ماه قبل در عملیات ارتش آمریکا در سوریه کشته شد و اندکی پس از آن داعش ابوابراهیم هاشمی القریشی را به عنوان جانشین او اعلام کرد. اما کسی این فرد را نمی‌شناخت و حتی برخی تحلیل‌گران در این که چنین فردی اصلا وجود خارجی داشته باشد، تردید داشتند.

لینک اصلی: https://pasbanan.com/dr/amir-mohammed-saeed-abdul-rahman-mullah-salebi-was-appointed-as-the-new-leader-of-isik/?utm_source=rss

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از پاسبانان

آخرین خبر ها:

Loading