بازتاب نیوز

نمایندگان امریکا و طالبان روی 'اقدامات بعدی صلح' بحث کرده اند

١ دلو ١٣٩٨ صدای آمریکا

گروه طالبان می‌گویند که گفتگوها میان نمایندگان ایالات متحدۀ امریکا و این گروه در قطر ادامه دارد و ناوقت دیروز دو طرف روی "اقدامات بعدی مذاکرات صلح" بحث کرده اند.

سهیل شاهین، سخنگوی دفتر سیاسی این گروه در قطر روز دوشنبه ۲۰ جنوری (۳۰ جدی) در صفحه تویترش گفته است که در این دیدار زلمی خلیلزاد، نمایندۀ ویژه ایالات متحدۀ در امور مصالحه افغانستان و جنرال اسکات میلر، فرماندۀ نیروهای حمایت قاطع (ناتو) در این کشور حضور داشته اند.

آقای شاهین افزوده است که از جانب طالبان در این نشست ملاعبدالغنی برادر، شیرمحمد عباس استانکزی و مولوی امیرخان مفتی شرکت کرده اند.

آقای خلیلزاد و مقام‌های امریکایی تا اکنون در بارۀ دیدارهای شان با نمایندگان طالبان در قطر چیزی نگفته اند و نیز طالبان در مورد "اقدامات بعدی" مذاکرات صلح جزییات نداده است.

طالبان همچنان گفته اند که این گفتگوها برای امروز نیز میان دو طرف ادامه خواهد داشت.

پیش از این گروه طالبان ادعا کردند که آنان با نمایندگان امریکا در روزهای گذشته در مورد "امضای توافقنامه و مراسم آن" نیز صحبت کرده اند.

کاهش خشونت‌ها و برقراری آتش‌بس در افغانستان از محور گفتگوهای آقای خلیلزاد با نمایندگان طالبان در این دور مذاکرات گفته شده است و پیش از این خبرگزاری اسوشتیدپرس به نقل از مقام‌های طالبان گزارش داده بود که نمایندگان این گروه طرح کاهش خشونت‌ها را هفته گذشته به آقای خلیلزاد سپردند.

اما ریاست جمهوری افغانستان گفت که طرح کاهش خشونت‌ها در افغانستان جنبه عملی ندارد و باید آتش‌بس برقرار شود.

ارگ هشدار داده بود که بدون توافق طالبان به آتش‌بس، گفتگوها و تلاش‌ها برای صلح بی‌نتیجه خواهد بود

لینک اصلی: https://www.darivoa.com/a/khalilzad-met-with-Taliban-delegation-in-Qatar/5253770.html

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای آمریکا

آخرین خبر ها:

Loading