بازتاب نیوز

فروش خودروهای زرهی آمریکایی در بازار سیاه افغانستان

١ دلو ١٣٩٨ خبرگزاری تسنیم

- اخبار بین الملل -

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، کمیسیون امنیت داخلی پارلمان افغانستان در گزارشی تازه از وضعیت امنیتی «فراه» اعلام کرد که از مجموع شهرستان‌های این ولایت 5 شهرستان تحت کنترل طالبان است.

این کمیسیون اخیراً هیئتی را نیز برای بررسی وضعیت فرماندهی پلیس، لشکر دوم سپاه ظفر و ریاست امنیت ملی فراه به این ولایت اعزام کرده بود.

براساس گزارش این هیئت، تسلیحات و خودروهای نظامی از جمله خودروهای زرهی هاموی در جمعه بازار فراه به فروش می‌رسد.

والی فراه به این هیئت که این خودروها توسط مافیا خریداری شده و سپسس در اختیار طالبان قرار می‌گیرد.

گزارش مذکور اما درباره هویت افرادی که این خودروهای زرهی را در بازار به فروش می‌رسانند جزئیاتی نداده است.

به گزارش «جمهور»، به غیر از مرکز ولایت فراه در شعاع 10 کیلومتری آن ناامنی وجود دارد و از 10 شهرستان این ولایت نیز 5 ولایت بکواه، گلستان، خاک سفید، بالابلوک و شیب کوه تحت کنترل طالبان است.

جمهور می‌افزاید که پاسگاه‌های امنیتی در شهرستانهای پشت کوه و قلعه کاه نیز در محاصره طالبان است و امکان تامین تدارکات آن‌ها از طریق زمینی وجود ندارد.

طالبان در فراه همچنین از تجهیزات پیشرفته نظامی از جمله تفنگ‌های دوربین‌دار و دید در شب استفاده می‌کنند و از نیروهای امنیتی که به نسبت آن‌ها تجهیزات کمتری دارند تلفات می‌گیرند.

چرایی استفاده طالبان از تجهیزات نظامی آمریکایی در افغانستانغنیمت 1.5 میلیون دلاری طالبان از تجهیزات نظامی در غرب افغانستانپرونده ویژه|طالبان، ولایت «فراه» و نزدیک‌ترین پایگاه نظامی آمریکا به خاک ایران

فراه در سال‌های اخیر به دلیل اهمیت بالای استراتژیک برای طالبان به یکی از ولایت‌های ناامن افغانستان تبدیل شده و مرکز آن نیز بارها در آستانه سقوط قرار گرفته است.

انتهای پیام/.

لینک اصلی: https://www.tasnimnews.com/fa/news/1398/11/01/2186665/فروش-خودروهای-زرهی-آمریکایی-در-بازار-سیاه-افغانستان

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری تسنیم

آخرین خبر ها:

Loading