بازتاب نیوز

انتقاد وزیر صحت عامه از پروگرام حکومت برای تداوی معتادین به مواد مخدر

١ دلو ١٣٩٨ خبرگزاری آریانا نیوز


وزیر صحت عامه کشور، پروگرام حکومت برای تداوی معتادین به مواد مخدر را ناکام خوانده می‌گوید 60 فیصد از معتادین پس از تداوی به مواد مخدر روی می‌آورند.

داکتر فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه، روز سه‌شنبه (اول دلو) در یک نشست خبری در کابل پروگرام حکومت برای تداوی معتادین را ناکام خواند.

آقای فیروز گفت، تداوی معتادین به مواد مخدر به دلیل دسترسی آسان به این مواد و روی آوردن معتادین به استعمال دوباره مواد مخدر در کاهش میزان اعتیاد موثر نبوده است.

او افزود که 60 فیصد از معتادینی که در مراکز صحی زیر تداوی قرار می‌گیرند دوباره به استعمال مواد مخدر روی می‌آورند. وی دسترسی آسان به مواد مخدر٬ بیکاری و نگاه نادرست جامعه به معتادین را ازعوامل برگشت دوباره افراد به کام اعتیاد خواند.

آقای فیروز به آمار رو به افزایش معتادین در کشور اشاره کرده گفت، دستکم سه ملیون باشنده کشور در سنین مختلف با اعتیاد سردچار استند که از این میان 1.5 ملیون تن همه روزه مواد مخدر استعمال می‌کنند.

وزیر صحت تاکید کرد، تا وقتی‌که دسترسی به مواد مخدر کاهش نیابد٬ پروگرام تداوی معتادین نتیجه‌ای در پی نداشته و میزان اعتیار روز به روز افزایش خواهد یافت.

او خاطر نشان کرد که علی‌الرغم اینها تعداد مراکز دولتی ترک اعتیاد افزایش یافته است٬ به گفتۀ او این مراکز که 5 سال پیش به 21 باب می‌رسید هم اکنون به 110 مرکز افزایش یافته است.

لینک اصلی: https://ariananews.co/news/وزیر-صحت-عامه-معتاد-مواد-مخدر.html/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری آریانا نیوز

آخرین خبر ها:

Loading