بازتاب نیوز

پیام رهبر حزب کنگره ملی افغانستان برای ملت‌های منطقه

٢ دلو ١٣٩٨ خبرگزاری آریانا نیوز


عبداللطیف پدرام رهبر حزب کنگره ملی افغانستان و نامزد انتخابات ریاست جمهوری افغانستان، از ملت‌های منطقه خواست تا در برابر حضور امریکا متحد شوند.

وی در برگه ای فیسبوکش نوشت: اشغالگران و استعمارگران به این سادگی دست از سر ما و منطقه‌ ما بر نمی‌دارند. نئولیبرالیسم که امریکا نوک پیکان آن است، دست اندر کار بحران سازی‌های خطیر و سودجویانه در جهان و به ویژه منطقه و حوزه‌ تمدنی ماست. باید هوشیار باشیم که عدالت خواهی اجتماعی و انسانی و طبقاتی را با علم کردن موضوعاتی فرع بر مبارزه در برابر استثمار، استعمار و اشغالگری به حاشیه نرانند.

وی در بخش دیگری از پیام فیسبوکی اش تاکید کرد: توحید، نبوت و معاد در اسلام از اصول دین است. البته در مذهب شیعه عدل و امامت هم لحاظ شده‌اند. شریعت خدا یکی است سنی و شیعه ندارد البته تفاوت‌های فقهی وجود دارد که عادی است، اما رسیدگی به این امور و تفاوت‌ها کار فقها و علمای ادیان و مذاهب است. آنچه به شهروندان بر می‌گردد و حقوق آن‌ها،حق ابراز نظر و ابراز رای دارند که البته باید مسئولانه و از سر آگاهی باشد.

نامزد ریاست جمهوری افغانستان در ادامه نوشته است: با توجه به خطیر بودن اوضاع و نقشه‌های شوم امریکا و متحدانش در منطقه باید هوشیار بود. جنگ مذهبی به نفع افغانستان/خراسان نیست. اگر قرار است چیزی را زیر سوال ببریم و به آن اولویت بدهیم حضور اشغالگرهاست که باید در برابر آن‌ها متحد شویم.

لینک اصلی: https://ariananews.co/news/کنگره-ملی-افغانستان-ملت‌-منطقه.html/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری آریانا نیوز

آخرین خبر ها:

Loading