بازتاب نیوز

توزیع کمک به بی‌جاشده‌گان داخلی در جوزجان

٢ دلو ١٣٩٨ سلام وطندار

دفتر زوا یا نهاد از آسایش تا به آرامش در همکاری با ریاست حوادث و امور مهاجران و بازگشت‌کننده‌گان جوزجان به 547 خانوادۀ بی‌جاشده کمک توزیع کرد.

خانواده‌های که این کمک‌ها را دریافت کرده‌­اند، خواهان توجه بیشتر مسئولان به زنان و کودکان هستند. این کمک­‌ها که شامل پول نقد و یک کپسول گاز ا‌ست به خانواده­‌های که در نتیجۀ جنگ‌های داخلی بی­‌جا شده‌اند و با مشکلات زیادی روبه‌روند توزیع می‌شود.

محمدهاشم، نمایندۀ روستاهای امیرآباد و رحمت‌آباد ولایت جوزجان، توزیع این کمک‌­ها را برای بهبود وضعیت زنده‌گی خانواده‌های مهاجر این روستاها اثرگذار می‌خواند و می‌گوید، ­خانواده‌­های که این کمک‌­ها را دریافت کرده‌­اند برای پیش‌برد زنده‌گی خود از امکانات لازم برخوردار نبودند.

خدیجه یک باشندۀ ولسوالی بل‌چراغ ولایت فاریاب که به جوزجان آواره شده و کمک دریافت کرده جنگ و درگیری و حضور طالبان در این ولسوالی را از علت‌های اصلی مهاجرت‌شان به جوزجان عنوان می‌کند.

غلام‌سخی فیض، مسؤل  دفتر زوا می‌­گوید، این خانواد‌‌‌ه‌ها در نخست توسط ریاست امور مهاجران و عودت کننده‌گان جوزجان شناسایی و به این دفتر معرفی شد‌ه‌اند. به گفتۀ او بیشتر این خانواده‌­های بی‌جاشده از ولسوالی‌­های آقچه و خواجه‌دوکوه جوزجان و بل‌چراغ فاریاب هستند.

آقای فیض می‌گوید برای هر خانواده 180 دالر در دو قسط پرداخت می­‌شود.

او می‌گوید: «پروژۀ زمستانی دفتر زوا می‌باشد که در مجموع 547 خانواده را به سه ولسوالی خواجه‌دوکوه، آقچه و شبرغان کمک می‌کنیم مجموع کمک ما 180 دالر و یک پیک‌نیک گاز است.»

 گفتنی‌ست با وجود کمک‌­های زمستانی و دیگر کمک‌­ها به خانواده‌­های بی‌جاشده، ریاست اقتصاد ولایت جوزجان در یک سروی عمومی اعلام کرد که هشتاد درصد خانواده‌­ها در این ولایت زیر خط فقر هستند و خانواده­‌های بی‌جاشده در اثر جنگ­‌ها با مشکلات بسیاری دست‌وپنجه نرم می­‌کنند.

گزارش از رادیو غزل، ولایت جوزجان

لینک اصلی: https://swn.af/Article.aspx?a=52675

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از سلام وطندار

آخرین خبر ها:

Loading