بازتاب نیوز

شمار قربانیان ویروس کرونا در چین به ۸۰ تن رسید

٧ دلو ١٣٩٨ صدای افغان - آوا

شمار قربانیان ویروس کرونا در چین به ۸۰ تن رسید
وزیر صحت چین گفته است که کشورش در وضعیت بسیار حساس قرار دارد و به نظر می‌رسد توانایی ویروس برای انتشار آن در حال افزایش است.
او هم‌چنین گفته که محدودیت‌های مسافرتی و دیگر اقدام‌ها باید با "بیشترین سرعت و کم‌ترین هزینه" نتیجه بدهند.
ویروس کرونا به تایلند، آسترالیا، امریکا، کانادا و فرانسه نیز سرایت کرده‌است.

بر اساس گزارش ها، شماری از دانشجویان افغانستانی هم  در شهر ووهان چین به سر می برند .

شهر ووهان کشور چین، منبع شیوع ویروس جدید از نوع کرونا است و اکنون تمام شهر و فروشگاه‌های مواد غذایی تعطیل است.


در حال حاضر، دولت چین محدودیت‌های شدیدی را بر رفت و آمد و حضور در مراکز اجتماعی در چند شهر استان/ولایت هوبئی چین به اجرا گذاشته تا از انتقال بیماری به نقاط دیگر جلوگیری به عمل آورد. شهر ووهان نیز در هوبئی قرار دارد.

یکی از دانشجویان افغانستانی می‌گوید که در محل زندگی آنان تمام فروشگاه‌ها بسته و فقط یک فروشگاه وجود دارد که آنهم در شبانه روز ساعت‌های محدود باز می‌شود و مواد غذایی آن فورا تمام و خیلی از مشتریان دست خالی بر می‌گردن

جاوید احمد قایم؛ سفیر کشورمان در پکن خطاب به دانشجویان گفته است، حکومت چین با نهایت مسولیت پذیری با ویروس جدید کرونا مبارزه میکند. آننها رهبری این مبارزه را به عهده دارند و تمام تلاش خویش را انجام میدهند. با وجود ان هم اگر به کمک سفارت نیاز داشتید، لطفا با کریم نقشبند زاده، مسوول محصلین، تماس بگیرید.

این در حالی است که یکی از دانشجویان به بی بی سی گفته است تاکنون سفارت افغانستان در چین نیز به آنان وعده همکاری نداده است. او مدعی شد که سفارت افغانستان در جواب تماس آنان گفته که "از دست ما کاری ساخته نیست."

آقای جمالزی گفت که سایر کشورها دانشجویانش را از این شهر خارج کرده ولی سفارت افغانستان به آنان وعده داده که جلسه می‌گیرند و بعد خبر می‌دهند، اما تاکنون خبری از سفارت خبری نیست،حتی کسی تماس آنان را جواب نمی‌دهد.

 

لینک اصلی: https://www.avapress.com/fa/news/201976/شمار-قربانیان-ویروس-کرونا-چین-۸۰-تن-رسید

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای افغان - آوا

آخرین خبر ها:

Loading