بازتاب نیوز

لگت: هواپیمای نظامی آمریکا در افغانستان سقوط کرده است

٧ دلو ١٣٩٨ خبرگزاری آناتولی

واشنگتن/ خبرگزاری آناتولی

سانی لگت، سخنگوی نیروهای آمریکایی در افغانستان در حساب کاربری خود در توئیتر، سقوط هواپیمای مربوط به نیروهای ایالات متحده در غزنی را تایید کرد.

وی در این پیام نوشت: تحقیق در مورد علت سقوط هواپیمای E-11A ادامه دارد اما تا کنون نشانه‌ای از این که این هواپیما با "شلیک دشمن" ساقط شده باشد، وجود ندارد.

امروز رسانه‌های افغانستان و طالبان اخبار ضد و نقیضی در ارتباط با جزئیات سقوط هواپیما در ولایت غزنی این کشور منتشر کردند.

ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان به خبرنگار آناتولی گفت که شبه نظامیان این گروه هواپیمای آمریکایی را ساقط کرده‌اند و چند جاسوس آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (CIA) نیز در این حادثه کشته شده‌اند.

گفتنی است وحیدالله کلیم‌زی، والی غزنی در جنوب افغانستان با تایید سقوط یک فروند هواپیمای مسافربری در شهرستان ده‌یک این ولایت اعلام کرد که امدادگران به محل حادثه اعزام شده اند. 

خالقداد اکبری، عضو شورای ولایتی غزنی نیز اعلام کرد که یک فروند هواپیمای مسافربری افغانستان امروز در شهرستان ده‌یک ولایت غزنی سقوط کرده است.

از سوی دیگر نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت کشور افغانستان در گفت‌وگو با رسانه‌ها اعلام کرد که پرواز شماره 358 شرکت هواپیمایی آریانا افغان که از قندهار عازم کابل بوده حوالی ساعت 13:15 امروز به وقت محلی سقوط کرده است.

اما شرکت هواپیمایی آریانا افغان با انتشار پیامی در صفحه فیس‌بوک خود اعلام کرد: «خبری مبنی بر سقوط یک فروند هواپیمای آریانا افغان که در رسانه‌ها منتشر شده، صحت ندارد. تمامی پروازهای این شرکت به صورت منظم انجام شده است.»

شهرستان ده‌یک در جنوب شرق ولایت غزنی و در فاصله 25 کیلومتری از مرکز این ولایت قرار دارد.

لینک اصلی: https://www.aa.com.tr/fa/افغانستان/لگت-هواپیمای-نظامی-آمریکا-در-افغانستان-سقوط-کرده-است/1715887

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری آناتولی

آخرین خبر ها:

Loading