بازتاب نیوز

شش مقام پولیس کابل به اتهام قاچاق و فروش مواد مخدر بازداشت شدند

١٧ دلو ١٣٩٨ روزنامه هشت صبح

۸صبح، کابل: وزارت امور داخله اعلام کرد که شش مقام پولیس از جمله مدیر مبارزه با مواد مخدر فرماندهی پولیس کابل به اتهام قاچاق و تکثیر مواد مخدر بازداشت شده‌اند. سخنگوی این وزارت می‌گوید که مدیر مبارزه با مواد مخدر فرماندهی پولیس کابل از «بزرگ‌ترین قاچاق‌بران، مافیا و حامیان تکثیر مواد مخدر» در شهر کابل بود.

نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت امور داخله روز پنج‌شنبه، هفدهم دلو، در یک نشست خبری اعلام کرد که میان‌احمد احمدی، مدیر مبارزه با مواد مخدر فرماندهی کابل هنگام فرار به آسیای میانه از ولسوالی سالنگ پروان بازداشت شده‌اند.

هم‌زمان اجمل، آمر کشف مبارزه با مواد مخدر حوزه پنجم شهر کابل، عبادالرحمان، فرمانده تیم عملیاتی مدیریت مبارزه با مواد مخدر ولایت کابل، الله داد، معاون مدیریت کنترل مواد کیمیاوی پولیس مبارزه با مواد مخدر ولایت کابل، فریدالله، آمر تحلیل و ارزیابی مدیریت مبارزه با مواد مخدر کابل، لمر، آمر کشف مدیریت مبارزه با مواد مخدر ولایت کابل نیز به اتهام مشابه بازداشت شده‌اند.

طبق معلومات رحیمی، میان‌احمد احمدی، رییس گروپ «افغان – سویس» نیز بود و در تمام حوزه‌های شهر کابل مواد مخدر را تکثیر می‌کرد و از فروشنده‌گان آن باج می‌گرفت.

سخنگوی وزارت امور داخله هم‌چنان گفت که پرونده‌های نسبتی این افراد تکمیل شده و به مراجع عدلی و قضایی برای پی‌گیری محول شده است.

نصرت هم‌چنان گفت که محمدمسعود اندرابی، سرپرست وزارت امور داخله به تمام منسوبان پولیس مبارزه با مواد مخدر دستور داده است تا تمام قاچاق‎بران سطح بلند مواد مخدر را در ظرف دو ماه بازداشت و به پنجه قانون بسپارند.

مبارزه با جرایم سازمان‌یافته

از جانب دیگر نصرت رحیمی می‌گوید میزان جرم‌های سازمان‌یافته در نتیجه عملیات یک ماه اخیر در کشور و به ویژه در کابل به مراتب کاهش یافته است. او افزود: «وزیر امورداخله به تمام منسوبان مبارزه با جرایم وزارت امور داخله و فرماندهی پولیس کابل دستور داده است که به گونه جدی علیه جرم‌های جنایی ومجرمان مبارزه کنند.»

طبق معلومات رحیمی، پولیس در یک ماه گذشته ۳۷۱ نفر از کسانی را که متهم به قتل، غارت، چپاول‌گری، رهزنی، اختطاف و زورگویی بودند، بازداشت کرده است. او گفت که پرونده‌های نسبتی این افراد به اداره لوی‌سارنوالی محول شده است.

هم‌چنان در یک ماه گذشته پولیس یک هزار و ۷۷۳ نفر را به اتهام ارتکاب جرم‌های گوناگون در سراسر کشور بازداشت کرده است.

 سخنگوی وزارت امور داخله از جانب دیگر می‌گوید که پولیس در یک ماه گذشته در بخش مبارزه با «تروریسم» نیز دست‌آوردهایی قابل توجه داشته است.

طبق معلومات وزارت امور داخله، در جریان یک ماه گذشته بیش از ۱۸۸ عملیات علیه گروه طالبان اجرا شده است که در نتیجه آن بیش از ۶۰۰ نفر کشته شده‌اند.

لینک اصلی: https://8am.af/six-kabul-police-officers-were-arrested-on-drug-trafficking-charges/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه هشت صبح

آخرین خبر ها:

Loading