بازتاب نیوز

حمله انتحاری در پایتخت افغانستان چندین کشته برجای گذاشت

٢٢ دلو ١٣٩٨ یورو نیوز

در جریان یک عملیات انتحاری در نزدیکی یک دانشگاه نظامی در غرب کابل چندین نفر جان خود را از دست دادند. به گفته منابع محلی دست‌کم ۵ نفر در این انفجار کشته و ۱۲ تن زخمی شده‌اند.

شاهدان می‌گویند که در جریان این عملیات صدای تیراندازی شنیده شده است.

وزارت کشور افغانستان این خبر را تایید اما آمار قربانیان را اعلام نکرده است. این در حالیست که کابل از دو ماه پیش تا کنون اوضاع نسبتا آرامی را سپری می کرد و انفجار بامداد سه شنبه نخستین مورد ناآرامی طی مدت یاد شده به حساب می‌آید.

نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت داخله افغانستان بدون اشاره به شمار دقیق قربانیان این عملیات انتحاری از کشته شدن تعدادی غیرنظامی خبر داده است.

یکی از ساکنان پایتخت افغانستان که در نزدیکی محل انفجار زندگی می‌کند در این ارتباط به خبرگزاری فرانسه گفت: «انفجاری بسیار قوی منزل ما را به لرزه انداخت و پس از آن صدای تیراندازی به وضوح شنیده می‌شد.»

منابع محلی همچنین از اعزام آمبولانس و ماموران امداد رسانی به محل انفجار خبر می‌دهند. هنوز هیچ فرد یا گروهی مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است.

این عملیات دو ماه پس از فروکش کردن حملات انتحاری در کابل انجام می‌شود که تحلیل‌گران آنرا نتیجه مذاکرات فشرده میان طالبان و نمایندگان واشنگتن بر سر خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان و تضمین‌های امنیتی از سوی شبه نظامیان مخالف حکومت مرکزی برای متوقف شدن حملات می‌دانستند.

آخرین نمونه از این عملیات در کابل به ماه نوامبر گذشته باز می‌گردد که در جریان آن دوازده نفر در پی انفجار بمبی در داخل یک مینی بوس مملو از مسافر جان باختند.

به توئیتر یورونیوز فارسی بپیوندید

لینک اصلی: https://farsi.euronews.com/2020/02/11/civilian-victims-in-a-suicide-bombing-attack-in-kabul

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از یورو نیوز

آخرین خبر ها:

Loading