بازتاب نیوز

نشان تجارتی “ساخت زنان افغان” چهره دیگر افغانستان برای جهان 

٢٣ دلو ١٣٩٨ روزنامه اقتصادی وادصم

نشان تجارتی ویا Trademark محصولات دست ساز بانوان افغان تحت نام “ساخت زنان افغان”، به پیشنهاد رئیس جمهور محمد اشرفغنی ساخته شد. این برند یک افتخار بزرگ برای بانوان کشور در سطح جهان و بازار های بین المللی میباشد.

این برند به منظور رشد اقتصادی و همچنان رسیدن به خود کفایی اقتصادی زنان افغان به پیشنهاد رئیس جمهور و همچنان تقاضایبانوان تجارت پیشه ساخته شد.

منیژه وافق، رئیس اتاق تجارت و صنایع بانوان افغانستان در این مورد می‌گوید که هدف اصلی ساخت برند ‌ویا علامه تجارتی “ساختزنان افغان” صدور محصولات ساخته دست بانوان تحت هویت افغانی با بسته بندی معیاری در بازار های داخلی و خارجی میباشد.

بانو وافق علاوه نمود: “بعد از افتتاح اتاق تجارت و صنایع بانوان در سال ۲۰۱۷ ما برای ثبت و راجستر نمودن نشان تجارتی خود اقدامنمودیم که بعد از طی مراحل و گرفتن گواهی نامه بالاخره در سال ۲۰۱۸ برند “ساخت زنان افغان” ساخته شد و در سال ۲۰۱۹ ما نزدیکبه ۱۱ شرکت که توسط بانوان رهبری می‌شد ‌ثبت این برند نمودیم.”

اجمل احمدی، وزیر تجارت و صنایع کشور می‌گوید که زنان در رشد اقتصاد افغانستان به اندازه مردان نقش بارز دارند. امروز زنانافغان در بخش های مختلف تجاری فعالیت دارند و در بخش سرمایه گذاری های کوچک و بزرگ، تجارت و صنعت کار میکنند.

به گفته او زنان در میان تولید و صادر کننده گان بزرگ در افغانستان بشمار میروند که تولیدات مهم شان شامل زعفران، قالین و میوهخشک میباشد. وزرات تجارت و صنایع به منظور رشد هر چی بیشتر بانوان تجارت پیشه در افغانستان با اتاق تجارت و صنایع بانوانیکجا کار میکنند.

وزیر تجارت ‌صنایع بیان نمود که “ساخت زنان افغان” تنها یک علامه ویا یک نشان روی تولیدات زنان نیست بلکه این یک پیام واضح برایخریداران بین المللی است که تولیدات زنان با کیفیت معیاری و مطابق معیارات جهانی میباشد.   

 

لینک اصلی: https://dari.wadsam.com/trademark-saakht-zanaan-afghan-chehreh-degar-afghanistan-baraye-jahaan-334/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه اقتصادی وادصم

آخرین خبر ها:

Loading