بازتاب نیوز

ناتو: آلمان و ناروی آماده‌ی تسهیل گفتگوهای صلح میان افغان‌ها اند

٢٣ دلو ١٣٩٨ خبر تلویزیون یک

ینس استولتنبرگ، دبیر کل ناتو می‌‎گوید که آلمان و ناروی آماده اند تا روند گفتگوهای صلح میان حکومت افغانستان و نماینده‌گان طالبان را تسهیل کنند.

دبیر کل ناتو، امروز چهارشنبه، در حاشیه‌ی نشست وزیران دفاع این پیمان گفت که اعضای ناتو امیدوار اند تا پیشرفت‌های خوبی در گفتگوهای صلح میان خلیل‌زاد و نماینده‌های طالبان در قطر بدست آید.

ینس استولتنبرگ در ادامه از آماده‌گی‌های آلمان و ناروی برای تسهیل گفتگوهای صلح میان افغان‌ها خبر داده گفت: «اگر در گفتگوهای صلح پیشرفتی به وجود آمد، آلمان و ناروی آماده اند تا روند گفتگوهای صلح میان افغان‌ها را تسهیل کنند و ما هم از آن استقبال می‌کنیم.»

این مقام ارشد ناتو تاکید کرد که طالبان از راه نبرد نمی‌تواند قدرت سیاسی را به دست آورند و باید این گروه خشونت‌ها را در افغانستان کاهش دهند.

از سوی دیگر مشاور امنیت ملی امریکا ابراز خوش‌بینی کرده است که توافق‌نامه صلح ظرف چند روز و یا چند هفته‌ی دیگر میان نمایند‌ه‌گان امریکا و طالبان در قطر به امضا برسد.

ظاهرن وزیران دفاع ناتو فردا در مورد چگونگی حضور نیروهای خارجی پس از توافق‌نامه‌ی صلح در افغانستان، بحث و رای‌زنی می‌کنند.

لینک اصلی: http://www.1tvnews.af/fa/news/afghanistan/41216-2020-02-12-12-55-06

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبر تلویزیون یک

آخرین خبر ها:

Loading