بازتاب نیوز

رویترز: طالبان آماده آغاز «عملیات بهاری» است

٢٤ دلو ١٣٩٨ خبرگزاری تسنیم

- اخبار بین الملل -

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، در حالی که طالبان از طولانی شدن گفت‌وگوهای صلح و آنچه خواسته‌های تازه آمریکا می‌خواند انتقاد می‌کند «رویترز» نوشت که طالبان به طرف آمریکایی گفته که پیش از آغاز فصل جنگی توافقنامه را امضا کند.

این رسانه انگلیسی به نقل از فرماندهان طالبان نوشت که این گروه آماده آغاز عملیات سالانه بهاری است و نیروهای جدیدی را نیز جذب کرده است.

اخیراً نیز «تلگراف» گزارش داده بود که رهبران نظامی طالبان به تیم مذاکره کننده خود گفته‌اند که روند آهسته مذاکرات باعث لطمه زدن به عملیات سالانه بهاری این گروه و تضعیف عزم مبارزانشان می‌شود.

چندی پیش نیز طالبان در بیانیه‌ای تصریح کرده بود که برای پایان دادن به اِشغال افغانستان تمام مسئولیت‌هایش را در روند مذاکرات انجام داده و آمریکایی‌ها باید با خودداری از تاخیر و ایجاد بهانه، مسئولیت خود را در رابطه با گفت‌وگوها انجام دهند.

نیویورک تایمز: ترامپ برای توافق با طالبان شرط گذاشتنشریه انگلیسی مدعی شد: حق وتو ژنرال «میلر» در مذاکرات «خلیلزاد» و نمایندگان طالبانتلگراف: طالبان از روند طولانی مذاکرات در آستانه عملیات بهاری خسته شده‌اند

برخی کارشناسان بر این باورند که ترامپ در آستانه انتخابات ریاست جمهوری خواستار ایجاد توافق با طالبان و اعلام پیروزی نمادین در افغانستان است تا بدین ترتیب به یکی از وعده‌های عمده انتخاباتی خود مبنی بر خاتمه جنگ‌های بی‌پایان عمل کند.

انتهای پیام/.

لینک اصلی: https://www.tasnimnews.com/fa/news/1398/11/24/2202286/رویترز-طالبان-آماده-آغاز-عملیات-بهاری-است

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری تسنیم

آخرین خبر ها:

Loading