بازتاب نیوز

ترامپ مدعی شد: شانس زیادی برای توافق موقت با طالبان وجود دارد

٢٤ دلو ١٣٩٨ خبرگزاری تسنیم

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در یک مصاحبه رادیویی مدعی شد که شانس زیادی برای توافق موقت بین واشنگتن و طالبان طی هفته‌های آینده وجود دارد.

دونالد ترامپ در یک مصاحبه ضبط شده با رادیو iHeart در خصوص روند مذاکرات صلح با طالبان و احتمال دستیابی به یک توافق موقت گفت: «من فکر می‌کنم که ما خیلی [به توافق] نزدیک شده‌ایم. شانس زیادی وجود دارد که ما به یک توافق برسیم. طی دو هفته آینده خواهیم دید که چه اتفاقی خواهد افتاد.»

پایان بخشیدن به جنگ افغانستان -که از سال 2001 آغاز شده است- یکی از وعده‌های انتخاباتی مهم ترامپ در سال 2016 بود اما در حالی که وی سال پایانی حضورش در کاخ سفید را می‌گذارند، هنوز موفق به عمل به وعده خود نشده است و این مسئله می‌تواند بر مبارزات انتخاباتی وی برای تمدید دوران حضورش در کاخ سفید تأثیرگذار باشد.

مارک اسپر: درباره یک طرح کاهش خشونت با طالبان مذاکره کرده‌ایممذاکرات آمریکا و طالبان درباره چگونگی امضای توافقنامه ادامه داردسفیر اتحادیه اروپا: آمریکا و طالبان درباره تعریف «کاهش خشونت» اختلاف نظر دارندریاست اجرایی افغانستان: برای تشکیل هیئت مذاکره‌کننده با طالبان اجماع وجود نداردژنرال بازنشسته آمریکایی: طالبان تلاش می‌کند اراده ما را بشکنندنیویورک تایمز: ترامپ برای توافق با طالبان شرط گذاشتافغانستان|گفتگوی تلفنی پامپئو و اشرف غنی درباره روند صلح با طالبان

انتهای پیام/.

لینک اصلی: https://www.tasnimnews.com/fa/news/1398/11/24/2202524/ترامپ-مدعی-شد-شانس-زیادی-برای-توافق-موقت-با-طالبان-وجود-دارد

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری تسنیم

آخرین خبر ها:

Loading