بازتاب نیوز

شمار قربانیان ویروس کرونا در چین نزدیک به ۱۴۰۰ نفر رسید

٢٥ دلو ١٣٩٨ دويچه وله

بنا بر معلومات ارائه شده از سوی حکومت پیکینگ شمار قربانیان نوع جدید ویروس کرونا در چین به تقریبا ۱۴۰۰ نفر رسیده است. خبرگزاری فرانسه به نقل از کمیسیون ملی صحت چین گفته است که تا روز جمعه ۱۳۸۰ واقعه مرگ بر اثر ابتلا به ویروس کرونا ثبت شده است.

مجموعا در سراسر چین ۶۵ هزار واقعه ابتلا به این ویروس ثبت شده است. تنها در روز پنج شنبه در ولایت هوبئی ۴۸۰۰ تن به شمار مبتلایان این ویروس افزوده شده است. به این ترتیب شمار مجموعی مبتلایان به این بیماری در این ولایت به ۵۵ هزار و ۷۴۸ تن رسیده است.

خبرگزاری رویترز به نقل از مقامات چین  گزارش داده است که ۱۷۱۶ کارمند خدمات صحی چین تا روز سه شنبه به نوع جدید ویروس کرونا مبتلا شده اند که از جمله شش تن آنها جان باخته اند.

China Wuhan Registrierung an Kontrollpunkt eines Wohngebietes (Reuters/China Daily)

عکس از آرشیف

رقم قربانیان به خصوص در ولایت به شدت متاثر شده هوبئی به گفته مقامات چین، روز پنج شنبه ۱۱۶ تن افزایش یافت. علاوه بر این در روز پنج شنبه ۴۸۲۳ مورد جدید ابتلا به این ویروس نیز به ثبت رسید.

بر اساس گزارش ها رقم مجموعی مبتلایان ویروس در شهر ووهان و اطراف ولایت هوبئی ۵۱۹۸۶ بوده است. روز چهارشنبه در ولایت هوبئی ۲۴۲ نفر جان باختند. پیش از این چنین ارقام بلند تلفات در یک روز وجود نداشته است.

(Pa/af (Reuters, AFP,dw

 

لینک اصلی: https://www.dw.com/fa-af/شمار-قربانیان-ویروس-کرونا-در-چین-نزدیک-به-۱۴۰۰-نفر-رسید/a-52375544?maca=dar-rss-dar-all-1481-rdf

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از دويچه وله

آخرین خبر ها:

Loading