بازتاب نیوز

افغانستان|معاون اول «اشرف غنی» و همکاری در تشکیل حکومت موازی به رهبری «عبدالله»

٢٥ دلو ١٣٩٨ خبرگزاری تسنیم

- اخبار بین الملل -

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، ژنرال «عبدالرشید دوستم» معاون اول رئیس جمهور افغانستان هشدار داد که دولت برخاسته از تقلب را نمی‌پذیرد و حکومت موازی به رهبری عبدالله عبدالله رئیس اجرایی این کشور تشکیل خواهد داد.

وی در انتخابات ریاست جمهوری افغانستان که هنوز نتایج آن اعلان نشده است از تیم «ثبات و همگرایی» به رهبری عبدالله اعلام حمایت کرده بود.

ژنرال دوستم در سخنانی هشدار داد که اگر رای مردم نادیده گرفته شود، تحت هیچ شرایطی «تقلب در انتخابات» را نمی‌پذیرد حتی اگر به دار آویخته شود.

چهره‌های اصلی انتخابات افغانستان، اشرف غنی و عبدالله هستند.

«بشیر احمد تهینج» سخنگوی ژنرال دوستم نیز به بی‌بی‌سی گفته است که «رفتارهای کمیسیون انتخابات بر مبنای قانون نبوده و در صورتی که این کمیسیون به تصمیم‌های کمیسیون شکایات انتخاباتی توجه نشان ندهد، بی‌تفاوت نخواهیم بود و ما هم حکومت خود را اعلام می‌کنیم».

دوستم پس از دیدار با میلر: کمیسیون نتایج ابتدایی انتخابات افغانستان را اعلام کندژنرال دوستم: رئیس جمهور افغانستان از امکانات دولتی برای تبلیغ انتخاباتی استفاده می‌کند ژنرال دوستم در تیم انتخاباتی آینده اشرف غنی جایی نداردعضو سابق کمیسیون انتخابات افغانستان: آمریکا در انتخابات مداخله داشته استبنیاد «تیفا»: به احتمال بسیار انتخابات افغانستان به دور دوم می‌رود

کمیسیون انتخابات افغانستان در اول دی ماه سال جاری نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری این کشور را اعلام کرد.

بر اساس این نتایج، محمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان بیش از 923 هزار رای (50.64 درصد) و عبدالله بیش از 720 هزار رای (39.52 درصد) کسب کردند.

به هر حال، در پی درج هزاران فقره شکایت از نحوه برگزاری انتخابات افغانستان، کمیسیون رسیدگی به شکایات 127 هزار برگه رای را مشکوک تشخیص داد. تصمیم نهایی در مورد اعتبار این برگه‌های هنوز اعلام نشده است.

انتهای پیام/.

لینک اصلی: https://www.tasnimnews.com/fa/news/1398/11/25/2202684/افغانستان-معاون-اول-اشرف-غنی-و-همکاری-در-تشکیل-حکومت-موازی-به-رهبری-عبدالله

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری تسنیم

آخرین خبر ها:

Loading