بازتاب نیوز

آلمان گروهی دیگر از پناهجویان افغان را اخراج کرد

٢٥ دلو ١٣٩٨ خبرگزاری آناتولی

استانبول/ خلیل سلحشور خبرگزاری آناتولی

محمدرضا باهر، معاون سخنگوی وزارت مهاجران افغانستان به رسانه‌ها اعلام کرد: هواپیمای حامل 31 پناهجوی افغان که درخواست پناهندگی آن‌ها در آلمان رد شده است، پنجشنبه شب در فرودگاه بین المللی حامد کرزی کابل به زمین نشست.

وی افزود: پناهجویان پذیرفته نشده در کشورهای اروپایی به‌ ویژه آلمان مردان هستند و پرونده‌های درخواست پناهندگی آنها از سوی اداره مهاجرت رد‌ شده است. براساس توافق‌نامه‌‌ای که میان افغانستان و آلمان امضا شده زنان، کودکان، بیماران و سالخوردگان از این کشور اخراج نمی‌شوند.

براساس گزارش وزارت مهاجران افغانستان، 1080 پناهجوی افغان در سال 2019 میلادی از کشورهای اروپایی به افغانستان بازگردانده شده‌اند.

در چند سال اخیر در پی تشدید ناامنی‌ها در افغانستان، هزاران پناهجوی افغان راهی کشورهای اروپایی شده‌اند. اغلب این مهاجران در کشور آلمان درخواست پناهندگی داده‌اند.

دولت آلمان طی گزارشی اعلام کرده که بیشترین تعداد درخواست پناهندگی طی سال گذشته میلادی در این کشور، پس از پناهجویان سوری مربوط به پناهجویان افغان بوده است.

اخراج این پناهجویان در حالی صورت می گیرد که برخی از حامیان پناهجویان اخراج اجباری آنها از کشورهای اروپایی را مغایر با ارزش‌های انسانی می‌دانند.

لینک اصلی: https://www.aa.com.tr/fa/افغانستان/آلمان-گروهی-دیگر-از-پناهجویان-افغان-را-اخراج-کرد/1733985

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری آناتولی

آخرین خبر ها:

Loading