بازتاب نیوز

​ترامپ: به توافق با طالبان نزدیک شده‌ایم

٢٥ دلو ١٣٩٨ پایگاه خبری پیام آفتاب

​ترامپ: به توافق با طالبان نزدیک شده‌ایم
«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا روز پنجشنبه گفت که آمریکا به امضای توافق صلح با گروه طالبان افغانستان «خیلی نزدیک» شده، اما این حتماً به معنای دستیابی به توافق نیست.

ترامپ در برنامه رادیویی «رودکیل ویذ جرالدو» افزود: بر این باورم که ما خیلی (به توافق با طالبان) نزدیک شده‌ام؛ معتقدم که فرصت‌های خوبی برای رسیدن به توافق وجود دارد و (توافق را) خواهیم دید.

این اعلام رئیس‌جمهوری آمریکا کمی بعد از آن بیان می‌شود که آمریکا و طالبان بر سر آتش‌بس یک هفته ای به توافق رسیدند.

ترامپ در اظهار نظری دیگر که قطعیت اظهار اولیه او را زیر سؤال می‌برد، تصریح کرد: این معنایش آن نیست که ما حتماً به توافق دست خواهیم یافت اما در دو هفته آینده مشخص می‌شود.

رئیس‌جمهوری آمریکا گفت: ما گفت و گوی خیلی خوبی داریم و در یک تا دو هفته آینده (نتیجه آن را) خواهیم دید. آنها (طالبان) هم خواهان امضای توافق هستند.

دو روز پیش، یک مقام عالی‌رتبه آمریکا گفت: دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری این کشور موافقت اولیه‌اش را برای انعقاد توافقنامه با طالبان افغانستان اعلام کرد.

روزنامه نیویورک تایمز روز چهارشنبه به نقل از مقامات آمریکایی نوشت، ترامپ به صورت مشروط با عقد توافقنامه صلح با طالبان در روز دوشنبه موافقت کرده‌است و این توافقنامه در صورت پایبندی طالبان به کاهش خشونت، احتمالاً به خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان منتهی می‌شود.

لینک اصلی: http://www.payam-aftab.com/fa/doc/news/92020/ترامپ-توافق-طالبان-نزدیک-شده-ایم

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از پایگاه خبری پیام آفتاب

آخرین خبر ها:

Loading