بازتاب نیوز

امریکایی‌ها به زودی افغانستان ترک خواهد کرد

٢٥ دلو ١٣٩٨ اسپوتنیک

به گزارش اسپوتنیک، ویاچسلاو تروبنیکوف، جنرال ارتش، معاون رئیس جمهور روسیه در امور خارجه و سفیر پیشین روسیه در هند می گوید که ایالات متحده در آینده نزدیک افغانستان ترک خواهد کرد.

ترامپ: امضای توافق صلح با گروه طالبان افغانستان نزدیک است
ترامپ: امضای توافق صلح با گروه طالبان افغانستان نزدیک است

این در حالی است مارک اسپر، وزیر دفاع امریکا، روز گذشته گفته بود که با گروه طالبان بر سرکاهش خشونت‌ها، برای هفت روز توافق کرده است.

همچنین، مایک پومپئو وزیر امور خارجه امریکا افزود که دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا دستور داده است که مذاکرات ادامه یابد، واشنگتن انتظار دارد که با کاهش خشونت‌ها، گفتگوهای بین‌الافغانی آغاز شود.

به گفته آقای تروبنیکوف: "از نظر من امریکایی‌ها به زودی افغانستان ترک خواهد کرد، زیرا آنها به اندازه کافی ضرر و زیان زیادی متحمل می شوند و خواهند شد تا زمانیکه خارج نشوند، آنها احتمالا در چند پایگاه خواهند ماند، ولی زمان آن فرا رسیده است که ترک کنند".

از دیدگاه این جنرال روسی، مذاکرات ادامه خواهد داشت: "آنها حتی به نوع تصمیم می گیرند، اما مذاکرات بدون دولت افغانستان؟، این سوال بزرگی است، دولت افغانستان اعتراض خواهد کرد، طلبان به این گفتگو ها هیچ ارزش قائل نیستند".

این در حالی است که رییس جمهور ایالات متحده امریکا روز پنجشنبه اعلام کرد، که امریکا به امضای توافق صلح با گروه طالبان افغانستان «خیلی نزدیک» شده، اما این حتما به معنای دستیابی به توافق نیست.

لینک اصلی: https://af.sputniknews.com/afghan/202002144616619-امریکاییها-به-زودی-افغانستان-ترک-خواهد-کرد/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از اسپوتنیک

آخرین خبر ها:

Loading