بازتاب نیوز

دیدار غنی با وزیران خارجه و دفاع و نماینده ویژه امریکا در حاشیه نشست مونیخ

٢٦ دلو ١٣٩٨ خبرنامه

رییس جمهور غنی در حاشیه نشست امنیتی مونیخ با مایک پمپئو، وزیرخارجه، مارک اسپر وزیر دفاع و زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه امریکا برای صلح افغانستان دیدار کرده است.

در این دیدار که روز گذشته(جمعه، ۲۵دلو) صورت گرفته، اسدالله خالد، سرپرست وزارت دفاع و هارون چخانسوری، سرپرست وزارت حارجه نیز حضور داشتند.

تاکنون جزییات بیشتری از این دیدارها به رسانه ها داده نشده است.

رییس جمهور غنی که دو روز قبل برای اشتراک در نشست امنیتی مونیخ به آلمان رفته، در حاشیه این نشست با ینس ستولتنبرگ، دبیرکل ناتو نیز دیدار کرده است.

پس از این دیدار، دبیرکل ناتو در توییتر اش نگاشته است: “بحث مهمی با رییس جمهور اشرف غنی در مورد آینده افغانستان داشتم. ناتو و همکاران آن قاطعانه به زمینه سازی برای صلح پایدار در افغانستان متعهد می‌ماند. طالبان باید اراده و توانمندی شان را برای کاهش خشونت و مذاکرات با نیت خوب نشان دهند”.

از سویی هم خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل یک مقام ارشد امریکایی گزارش داده است که امریکا و طالبان به توافق نهایی نزدیک شده اند و نیز ایالات متحده و طالبان در مورد پیشنهاد طالبان مبنی بر هفت روز کاهش خشونت سرتاسری در افغانستان که شامل قوای نظامی افغانستان نیز می شود، توافق کرده اند.

لینک اصلی: http://khabarnama.net/blog/2020/02/15/دیدار-غنی-با-وزیران-خارجه-و-دفاع-و-نماین/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرنامه

آخرین خبر ها:

Loading