بازتاب نیوز

حمله هوایی در شرق افغانستان جان 11 غیرنظامی را گرفت

٢٦ دلو ١٣٩٨ خبرگزاری تسنیم

- اخبار بین الملل -

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، منابع محلی در ولایت ننگرهار اعلام کردند که در نتیجه حمله هوایی به یک خودرو در شهرستان «سرخ‌رود» این ولایت 11 غیرنظامی کشته شدند.

«ایمل نیازی» فرمانده پلیس ولایت ننگرهار به خامه گفته است که جزئیات بیشتری در دست نیست و هویت این غیرنظامیان نیز مشخص نشده است.

«اجمل عمر» یکی از اعضای شورای ولایتی ننگرهار نیز گفته است که شمار غیرنظامیان کشته‌شده در حمله هوایی عصر جمعه 11 نفر هستند.

وی افزود: روزهای جمعه در شهرستان «خوگیانی» ولایت ننگرهار جشن‌های محلی برگزار می‌شود و بسیاری از مردم از شهرستانهای نزدیک در آن شرکت می‌کنند.

هنوز نیروهای افغان و خارجی مسئولیت این حمله هوایی را به‌عهده نگرفته‌اند اما حملات هوایی آمریکا یکی از مهمترین عامل‌های کشتار غیرنظامیان در افغانستان است.

افغانستان| کشته و زخمی شدن حدود 11 هزار غیرنظامی در سال 2019 میلادیحمله هوایی آمریکا به غیرنظامیان در شمال و جنوب افغانستانکمیسیون حقوق بشر افغانستان: 15 غیرنظامی در حمله هوایی آمریکا کشته شدندافزایش تلفات غیرنظامیان به 50 کشته در حمله آمریکا به غرب افغانستان

کمیسیون حقوق بشر افغانستان هفته گذشته با اشاره به حملات اخیر هوایی در ولایت «بادغیس» و «فراه» در غرب این کشور که براساس گزارش‌ها توسط نیروهای آمریکایی صورت گرفته، این حملات را «مصداق جنایت جنگی» دانست.

این نهاد همچنین از طرف‌های درگیر جنگ در افغانستان خواست تا برای حفاظت از جان، مال، حقوق و منافع شهروندان غیرنظامی کشور، با جدیت تمام کار و تلاش کنند.

کمیسیون حقوق بشر افغانستان پیشتر نیز گزارش داده بود که در ماه گذشته میلادی بر اثر حملات هوایی 26 غیرنظامی افغان کشته و 24 تن دیگر نیز زخمی شدند.

این نهاد شمار تلفات غیرنظامیان در سال گذشته میلادی را نیز دو هزار و 817 کشته و 7 هزار و 955 زخمی عنوان کرد.

انتهای پیام/+

لینک اصلی: https://www.tasnimnews.com/fa/news/1398/11/26/2203012/حمله-هوایی-در-شرق-افغانستان-جان-11-غیرنظامی-را-گرفت

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری تسنیم

آخرین خبر ها:

Loading