بازتاب نیوز

اعتراض بازماندگان قربانیان حملات آمریکا؛ صدایی که در افغانستان شنیده نمی‌شود

٢٦ دلو ١٣٩٨ خبرگزاری تسنیم

- اخبار بین الملل -

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، حملات هوایی و عملیات شبانه نیروهای آمریکایی و برخی از نظامیان افغان، یکی از دلایل مهم تلفات غیرنظامیان در افغانستان است.

این در حالی است که اعتراض‌ خانواده‌های قربانیان این حملات همواره شنیده نشده و عدالت‌خواهی آنها از سوی نهادهای قضایی پاسخی نداشته است.

شماری از خانواده‌های قربانیان حملات هوایی و عملیات شبانه در شهرستان «زرمت» ولایت پکتیا نیز در گردهمایی اعتراضی خواستار رسیدگی و کیفر عوامل این حوادث شده‌اند.

برخی از بازماندگان قربانیان این حملات تاکید کردند که در یک سال گذشته به هر نهاد دولتی و یا غیردولتی رفته‌اند اما کسی به صدای عدالت‌خواهی آنها پاسخ روشنی نداده‌ است.

«میراجان» یکی از معترضان به طلوع گفت: «به خدا قسم که بی‌گناهان را کشته‌اند».

این معترضان تاکید کردند که حتی نهادهای حقوق‌بشری نیز از بررسی این رویدادها ناتوان هستند.

بازماندگان قربانیان حملات هوایی تصریح کردند که دولت افغانستان برای رسیدگی به اعتراض آنها نیز کاری انجام نمی‌دهد.

ترامپ قاتلان غیرنظامیان افغان را عفو کردیوناما: کشتار غیرنظامیان افغان متوقف شودافزایش 3 برابری تلفات غیرنظامیان افغانستان در حملات هوایی آمریکاادامه کشتار غیرنظامیان افغان توسط نیروهای آمریکایی در شرق افغانستاننگرانی روسیه از کشتار غیرنظامیان افغان توسط پهپادهای آمریکایی

کمیسیون حقوق بشر افغانستان به تازگی اعلام کرده است که در حملات هوایی نیروهای آمریکایی و افغان طی ماه گذشته میلادی 17 کودک کشته شدند.

حملات هوایی آمریکا یکی از دلایل اصلی تلفات غیرنظامیان در افغانستان است که با وجود انتقادات سازمان‌ها و نهادهای حقوق بشری همچنان جریان دارد.

نیروهای آمریکایی بارها پس از هدف قرارگرفتن غیرنظامیان افغان مدعی شده‌اند که مخالفان مسلح دولت افغانستان را هدف قرار گرفته‌‌اند.

این نیروها همچنین همواره کشته شدن غیرنظامیان افغان در حملات هوایی را تکذیب می‌کنند و با توجه به مصونیت قضایی نظامیان آمریکایی در افغانستان نهادهای قضایی افغانستان نمی‌توانند این جنایات را پیگیری کنند.

انتهای پیام/.

لینک اصلی: https://www.tasnimnews.com/fa/news/1398/11/26/2203041/اعتراض-بازماندگان-قربانیان-حملات-آمریکا-صدایی-که-در-افغانستان-شنیده-نمی-شود

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری تسنیم

آخرین خبر ها:

Loading