بازتاب نیوز

طالبان: تعهد می‌کنیم افغانستان را از اشغال آمریکا خارج کنیم

٢٦ دلو ١٣٩٨ خبرگزاری تسنیم

- اخبار بین الملل -

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، گروه طالبان در واکنش به سالروز خروج ارتش سرخ شوروی از افغانستان با انتشار بیانیه‌ای اظهارداشت که مردم مجاهد افغانستان در «26 دلو» (بهمن)، قدرت بزرگ مادی جهان و حامیان آنها را شکست دادند.

بیانیه خاطرنشان کرد که هجوم نظامی و فکری شوروی و حامیان داخلی آن، سرآغاز مشکلات افغانستان بود.

طالبان تاکید کرد که «اگر اشغالگران کنونی غربی و در مجموع ناتو و دست نشاندگان آنها، اندکی هوش و خرد داشته باشند، باید از شکست شوروی عبرت بگیرند».

بر اساس این بیانیه، سالروز شکست شوروی ثابت می‌کند که تمام تلاش‌های زر، زور و تزویر در کشور جهاد پرور افغانستان نتیجه نمی‌دهد.

طالبان در این بیانیه تصریح کرد: امارت اسلامی افغانستان تعهد می‌کند که این کشور را از اشغال و شر آمریکا نجات دهد.

این بیانیه در حالی منتشر شده است که گفت‌وگوهای صلح نمایندگان آمریکا و طالبان در قطر ادامه دارد.

طالبان: اشغال افغانستان توسط آمریکایی‌ها تکرار جنایات انگلیس و شوروی استگورباچوف: آمریکا با خروج نظامی از افغانستان از شوروی درس بگیردطالبان: آمریکای اشغالگر نیز به سرنوشت شوروی دچار خواهد شدپامپئو: با وجود پیشرفت در مذاکرات طالبان و آمریکا اما هنوز گام‌هایی باقی استرویترز: طالبان آماده آغاز «عملیات بهاری» است

چندی پیش نیز طالبان در بیانیه‌ای تصریح کرده بود که برای پایان دادن به اِشغال افغانستان تمام مسئولیت‌هایش را در روند مذاکرات انجام داده و آمریکایی‌ها باید با خودداری از تاخیر و ایجاد بهانه، مسئولیت خود را در رابطه با گفت‌وگوها انجام دهند.

«جک کین» ژنرال بازنشسته و معاون رئیس سابق ستاد مشترک ارتش آمریکا نیز هفته گذشته به «فاکس نیوز» گفت که فرماندهان طالبان فرمان دارند تا حملاتشان را علیه نیروهای آمریکایی تشدید کنند.

این ژنرال 4 ستاره آمریکایی اظهارداشت که این طرح برای شکستن اراده مردم آمریکا طراحی شده و نشان دهنده جنگ بیهوده است بنابراین باید از افغانستان خارج شویم.

انتهای پیام/.

 

لینک اصلی: https://www.tasnimnews.com/fa/news/1398/11/26/2203108/طالبان-تعهد-می-کنیم-افغانستان-را-از-اشغال-آمریکا-خارج-کنیم

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری تسنیم

آخرین خبر ها:

Loading