بازتاب نیوز

در اثر برف کوچ‌ها در ولایت دایکندی 22 نفر جان باخته‌اند

٢٦ دلو ١٣٩٨ جمهور نیوز

در اثر برف کوچ‌ها در ولایت دایکندی 22 نفر جان باخته‌اند
مسوولان محلی در ولایت دایکندی تایید می‌کنند که در یک هفته گذشته به اثر برف کوچ‌ها در سه ولسوالی این ولایت 22 نفر جان باخته‌اند.

سکینه احسانی سخنگوی والی دایکندی امروز شنبه (26دلو) درصحبت با خبرگزاری جمهور گفت: "در یک هفته اخیر ( از 20 دلو تا هنوز) در ولسوالی‌های میرامور، سنگ تخت و ‌بندر و اشترلی این ولایت 22 نفر به شمول زنان و کودکان جان باخته‌اند."

خانم احسانی تصریح کرد که شش تن این قربانیان به شمول یک زن اعضای یک خانواده بودند که در منطقه حصار رباط ولسوالی میرامور، 10 تن دیگر به شمول 5 زن در منطقه چرخ و برگ ولسوالی میرامور و 2 تن دیگر در منطقه "ودسر" این ولسوالی در نتیجه برفکوچ‌ها جان باخته‌اند.

وی بیان داشت، یک تن درمنطقه دهن شیبر ولسوالی سنگتخت و بندر، دو دختر خانم در قریه جونگان ولسوالی اشترلی و یک تن دیگر هم در منطقه بلوچ علیای ولسوالی اشترلی در اثر برف کوچ‌ها جان داده‌اند.

سخنگوی والی دایکندی گفت: "این برف کوچ‌ها خسارات مالی و تخریب خانه‌ها را نیز به دنبال داشته که تا هنوز گزارش دقیق آن در دست نیست."

به گفته او، در مجموع در طول زمستان سال جاری حدود 25 نفر به شمول زنان و کودکان در ولایت دایکندی در اثر برف کوچ‌ها جان باخته‌اند.

گفته می‌شود که برخی این رویداد‌ها ﺯﻣﺎﻧﯽ ﺭﺥ ﺩﺍﺩه ﮐﻪ ﺷﻤﺎﺭﯼ ﺍﺯ ﺑﺎﺷﻨﺪﮔﺎﻥ ولایت دایکندی مصروف بازگشایی راه‌های مواصلاتی بوده‌اند.

ولایت دايكندى از جمله ولايات مرکزى کشورمی‌باشد که در 460  کيلو مترى غرب کابل واقع شده است.

محمد رقیب فیاض- خبرگزاری جمهور

لینک اصلی: http://www.jomhornews.com/fa/news/125014/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از جمهور نیوز

آخرین خبر ها:

Loading