بازتاب نیوز

شورای اخوت اسلامی: 26 دلو؛ باافتخارترین مرحله حیات مردم افغانستان است

٢٦ دلو ١٣٩٨ صدای افغان - آوا

شورای اخوت اسلامی: 26 دلو؛ باافتخارترین مرحله حیات مردم افغانستان است
خبرگزاری صدای افغان(آوا) ـ کابل: در یک خبرنامه شورای اخوت اسلامی آمده است که جلسه نوبتی این شورا روز پنجشنبه(۲۴ دلو) برگزار شده و در آن، روی موضوعات مرتبط با شرایط موجود، از جمله ۲۶ دلو ۱۳۶۷؛ روز شکست مفتضحانه ارتش سرخ شوروی و اخراج  قشون سرخ از کشور، بحث و مشاوره صورت گرفته است.
 
شورای اخوت اسلامی 26 دلو را روز عزت اسلام و مردم کشور خوانده و تأکید کرده که در تاریخ کشورمان بزرگتر از این روز سراغ نداریم.
 
به گفته این شورا، باید 26 دلو را با افتخارترین مرحله حیات مردم این سرزمین نامید و تأکید کرده که برای پاسداری و حفظ فرهنگ ایثار، شهادت، جهاد وهمبستگی، زیر کلمه اسلام، در برابر دشمن متجاوز، مثل ارتش سرخ شوروی، صف واحد داشت، زیرا ملت مجاهد به برکت اتحاد و همبستگی ارتش سرخ را از پای درآوردند و می‌توانند به هر متجاوز دیگر با همین گزینه پاسخ دهند.
 
شورای اخوت اسلامی تأکید کرده که رمز پیروزی اسلام در اتحاد مسلمانان و ایثارگری در راه خداوند است که باید نسل در نسل منتقل و حفاظت شود.
 
از سوی دیگر، شورای اخوت اسلامی افغانستان پیروز انقلاب اسلامی در ایران را که منجر به تشکیل جمهوری اسلامی، آزادی و استقلال ایران گردید، مایه سربلندی برای تمام مسلمانان جهان دانسته و گفته است: "امروز برای مسلمانان است که تمدن اسلامی را به محور اسلام و امت اسلامی بسازند و به دشمنان اجازه ندهند امت را متفرق و منابع اقتصادی ایشان را تاراج نمایند".
 

لینک اصلی: https://www.avapress.com/fa/news/203536/شورای-اخوت-اسلامی-26-دلو-باافتخارترین-مرحله-حیات-مردم-افغانستان

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای افغان - آوا

آخرین خبر ها:

Loading