بازتاب نیوز

مقام ها: ۸ غیرنظامی در یک حمله هوایی در ولایت ننگرهار کشته شدند

٢٦ دلو ١٣٩٨ دويچه وله

مقام های محلی ولایت ننگرهار در شرق افغانستان از کشته شدن ۸ غیرنظامی در یک حمله هوایی نیرو های خارجی خبر می دهند. این حمله عصر روز جمعه در ولسوالی سرخ رود این ولایت رخ داده است.

به گفته مقام های محلی این ولایت تاکنون هویت کشته شدگان و هدف این حمله روشن نیست. هجرت الله رحمانی، ولسوال سرخ رود تنها این حمله را تائید کرده و گفته است که جزئیات  را بعداً ارائه خواهد کرد.

باشندگان ولسوالی سرخ رود ولایت ننگرهار ادعا دارند که ساعت چهار عصر روز جمعه نیرو های بین المللی بر موتر حامل غیرنظامیان بمباردمان کرده اند که در نتیجه این رویداد دست کم ۸ غیرنظامی کشته شده اند.

بیشتر بخوانید: چرا تلفات ملکی در حملات نیروهای افغان و امریکایی افزایش یافته است؟

انور اکرام، رئیس شورای مردمی ولسوالی سرخرود می گوید که در این رویداد به شمول یک کودک ۸ غیرنظامی کشته شده اند. رویداد زمانی به وقوع پیوسته است که این غیرنظامیان پس از ادای نماز جمعه در یک موتر در منطقه ککرک ولسوالی سرخ رود روان بودند. یکی از باشندگان محل می گوید که کشته شده گان همه دکانداران بودند. از سوی دیگر طالبان در خبر نامه ای ادعا کرده اند که پس از ادای نماز جمعه نیرو های خارجی بر دو موتر غیرنظامیان بمباردمان کرده اند. در خبر نامه طالبان آمده است که در این رویداد ۱۱ غیرنظامی کشته شده اند. نیرو های خارجی مستقر در افغانستان تاکنون در این باره چیزی نگفته اند.

لینک اصلی: https://www.dw.com/fa-af/مقام-ها-۸-غیرنظامی-در-یک-حمله-هوایی-در-ولایت-ننگرهار-کشته-شدند/a-52387977?maca=dar-rss-dar-all-1481-rdf

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از دويچه وله

آخرین خبر ها:

Loading