بازتاب نیوز

عبدالله: از هر اقدامی برای تحقق صلح در افغانستان استقبال می‌کنیم

٢٦ دلو ١٣٩٨ خبرگزاری آناتولی

استانبول/ خلیل سلحشور/ خبرگزاری آناتولی

عبدالله عبدالله، رئيس اجرایی دولت وحدت ملی افغانستان امروز شنبه با نشر پیامی به مناسبت 26 دلو/بهمن/15 فوریه؛ ‌سی و دومین سالروز شکست و خروج ارتش شوروی سابق تاکید کرده است که پیامدهای سنگین حضور نیروهای شوروی سابق هنوز هم در افغانستان پیدا است. ما از هر اقدام عملی برای تحقق صلح استقبال می‌کنیم و صلح را از هر اولویتی ضروری تر می‌دانیم.

وی ابراز امیدواری کرد که تلاش‌های کنونی در راستای تامین صلح زمینه را برای پایان جنگ چهل ساله و قطع خشونت‌ها فراهم سازد تا مردم افغانستان به آرامش و توسعه دست یابد.

-«15 فوریه، پایان یک دوره سیاه و تاریک در تاریخ کشورمان است»

عبدالله در این پیام همچنین خاطرنشان کرد: «بیست‌ و ششم دلو/ بهمن، پایان یک دوره سیاه و تاریک در تاریخ کشورمان است. در این روز نیروهای قشون سرخ شوروی در برابر اراده و عزم مردم مجاهد افغانستان تسلیم شدند. آنها در نهایت، پس از ده سال جنگ و ویرانی در برابر جهاد و مقاومت مردم افغانستان شکست را پذیرفته و با ندامت، تلفات و خسارات هنگفت، افغانستان را ترک کردند».

رئيس اجرایی افغانستان اذعان کرد که «پیامدهای حضور نیروهای اشغال‌گر شوروی سابق هنوز هم در افغانستان پیدا است. فرهنگ سنت کودتا و حضور تروریسم در زمان اشغال اساس‌گذاری شد و سبب ادامۀ جنگ و خشونت در کشورمان شد».

لینک اصلی: https://www.aa.com.tr/fa/افغانستان/عبدالله-از-هر-اقدامی-برای-تحقق-صلح-در-افغانستان-استقبال-می-کنیم/1734763

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری آناتولی

آخرین خبر ها:

Loading