بازتاب نیوز

نُه نیروی خیزش مردمی در پی حمله‌ی طالبان در کاپیسا کشته شدند

٢٩ دلو ١٣٩٨ روزنامه اطلاعات روز

اطلاعات روز: منابع محلی در ولایت کاپیسا می‌گویند که در نتیجه‌ی حمله‌ی جنگ‌جویان گروه طالبان بر یک پاسگاه نیروهای خیزش مردمی در ولسوالی نجراب این ولایت نُه نفر از نیروهای خیزش مردمی کشته شده‌اند.

قیس قادری، سخن‌گوی والی کاپیسا به روزنامه اطلاعات روز گفت که این حمله حوالی ساعت ۳:۰۰ بامداد امروز (سه‌شنبه، ۲۹ دلو) بر یک پاسگاه نیروهای خیزش مردمی به‌نام «سنگر» در منطقه‌ی «حاجیان دره‌ی افغانیه‌»ی ولسوالی نجراب صورت گرفته است.

آقای قادری همچنان گفت که نُه نیروی خیزش مردمی در درگیری مستقیم و در یک انفجار ماین که از قبل در این پاسگاه جاسازی شده بود، کشته شده‌اند. او تأکید کرد که هویت افراد کشته‌شده تا کنون مشخص نشده است.

او افزود که هیأتی برای بررسی چگونگی حمله و زمان جاسازی ماین در این پاسگاه تعیین شده است. به گفته‌ی او، جزئیات بیشتر در این مورد بعدا شریک می‌شود.

در همین حال، عبدالشایق شورش کوهستانی، سخن‌گوی فرماندهی پولیس کاپیسا نیز با تأیید این رویداد گفت که درگیری میان دو طرف تا حوالی ساعت ۵:۰۰ صبح امروز ادامه داشته است. آقای کوهستانی گفت که در جریان این حمله به دو طرف تلفات وارد شده است. او از ارایه‌ی آمار تلفات خودداری کرد.

گروه طالبان ضمن پذیرفتن مسئولیت این حمله، همچنان گفته است که یک پاسگاه امنیتی در جریان این حمله تصرف و ۱۱ نیروی دولتی از سوی جنگ‌جویان این گروه کشته شده‌اند.

ولایت کاپیسا در شمال کابل از ولایت‌های ناامن می‌باشد که در این اواخر شکایت‌ها از گشت‌وگذار افراد مسلح در آن افزایش نگران‌کننده داشته است.

لینک اصلی: https://www.etilaatroz.com/93138/nine-people-uprising-men-killed-in-kapisa/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه اطلاعات روز

آخرین خبر ها:

Loading