بازتاب نیوز

وزارت دفاع: در دو ماه اخیر ۶۴۸ جنگ‌جوی طالب در غور و هرات به دولت تسلیم شده‌اند

٢٩ دلو ١٣٩٨ روزنامه اطلاعات روز

اطلاعات روز: وزارت دفاع اعلام کرد که شمار جنگ‌جویان تسلیم شده‌ی طالبان در ولایت‌های هرات و غور به ۶۴۸ نفر رسیده است. این جنگ‌جویان از بیش از یک ماه بدینسو به نیروهای دولتی تسلیم شده‌اند.

براساس اعلامیه‌ی این وزارت که امروز (سه‌شنبه، ۲۹ دلو) منتشر شده، به تازگی یک گروه ده نفری از جنگ‌جویان طالب به رهبری «ملا برهان»، در روستای «دره گک» ولسوالی چشت شریف به نیروهای دولتی تسلیم شده‌اند.

در اعلامیه آمده است که این شمار از جنگ‌جویان طالب توانایی مقابله با نیروهای دولتی را نداشته‌اند و به همین خاطر به حکومت تسلیم شده‌اند.

در همین حال، وکیل‌احمد کرخی، رییس کمیته امنیتی شورای ولایتی هرات در صحبت با روزنامه اطلاعات روز از نیروهای ارتش خواست که عملیات پاکسازی‌شان را در مناطق ناامن دیگر هرات نیز گسترش دهند.

او تاکید کرد که باید طالبان زیر فشار نظامی قرار بگیرند، تا به حکومت تسلیم شوند.

عملیات پاکسازی نیروهای ارتش زیر نام «طوفان هریرود» در مسیر شاهراه هرات – غور راه اندازی شده بود. قول اردوی ۲۰۷ ظفر گفته است که در جریان این عملیات بخش‌های زیادی از این شاه‌راه از وجود جنگ‌جویان طالب پاکسازی شده است.

گروه طالبان تا کنون در این باره چیزی نگفته است.

لینک اصلی: https://www.etilaatroz.com/93164/mod-648-taliban-fighter-surrender-to-government-in-ghor-and-herat-in-two-months/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه اطلاعات روز

آخرین خبر ها:

Loading