بازتاب نیوز

کمیسیون مستقل انتخابات محمداشرف غنی را برنده انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرد

٢٩ دلو ١٣٩٨ روزنامه هشت صبح

۸صبح، کابل: کمیسیون مستقل انتخابات نتیجه نهایی انتخابات ریاست جمهوری را اعلام کرد. براساس اعلام این کمیسیون، محمداشرف غنی، رییس کنونی با کسب ۵۰.۶۴ درصد آرا  برنده این انتخابات اعلام شده است.

حواعلم نورستانی، رییس کمیسیون مستقل انتخابات، لحظاتی پیش در یک نشست خبری اعلام کرد که محمداشرف غنی با کسب ۹۲۳ هزار و ۵۹۲ رای، در جایگاه اول قرار دارد.

با اعلام نتیجه نهایی انتخابات ریاست جمهوری،محمداشرف غنی برای پنج سال دیگر به عنوان رییس جمهور انتخاب شده است.

طبق اعلام این نهاد، عبدالله عبدالله با کسب ۷۲۰ هزار و ۸۴۱ رای که ۳۹.۵۲ درصد مجموع آرای استفاده شده در انتخابات ریاست جمهوری ششم میزان را نشان می‌دهد، در جایگاه دوم قرار دارد.

انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در ششم میزان سال جاری برگزار شد و قرار بود نتیجه ابتدایی این انتخابات به تاریخ ۲۷ میزان اعلام شود اما چندین بار به تاخیر افتاد.

نتیجه ابتدایی انتخابات به تاریخ اول جدی با پیش‌تازی محمد اشرف‌غنی اعلام شد اما عبدالله عبدالله شریک آقای غنی در حکومت وحدت ملی و رقیب جدی او در انتخابات ششم میزان، این نتایج را نپذیرفت. پیش از این و در پی اعلام نتایج ابتدایی، محمد اشرف غنی، رئیس‌جمهوری کنونی با کسب ۹۲۳ هزار و ۸۶۸ رای ۵۰/۶۴ درصد آرا را به دست آورده بود. عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی دولت وحدت ملی با گرفتن ۷۲۰ هزار و ۹۹۰ رای ۳۹/۵۲ درصد در جایگاه دوم قرار گرفت اما این نتایج را نپذیرفت.

لینک اصلی: https://8am.af/the-independent-election-commission-has-declared-mohammad-sharif-ghani-the-winner-of-the-presidential-election/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه هشت صبح

آخرین خبر ها:

Loading