بازتاب نیوز

اعتراض عضو ارشد کمیسیون انتخابات به نتایج نهایی ریاست جمهوری افغانستان +سند

٢٩ دلو ١٣٩٨ خبرگزاری تسنیم

- اخبار بین الملل -

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «مولانا عبدالله» از اعضای ارشد کمیسیون انتخابات افغانستان پس از عدم امضای توافقنامه نهایی برای اعلام نتایج ریاست جمهوری این کشور در نشست خبری این کمیسیون حضور نیافت.

بر اساس سندی که در فضای مجازی منتشر شده است، مولانا عبدالله نسبت به چگونگی روند تفتیش و بازشماری آرا اعتراض داشته است.

مولانا عبدالله گفته است که این فیصله نامه خلاف ماده 61 قانون اساسی و خلاف ماده 65 قانون انتخابات همچنین خلاف ماده 19 قانون تعدیل انتخابات است بنابراین آن را امضا نمی‌کند.

این در حالی است که «حوا علم نورستانی» رئیس کمیسیون انتخابات افغانستان در حضور خبرنگاران اعلام کرد که بر اساس نتایج نهایی، اشرف غنی برنده انتخابات ریاست جمهوری این کشور شده است.

وی اظهار داشت که اشرف غنی با کسب 923 هزار و 592 رای معادل 50.64 درصد کل آرا، رئیس جمهور افغانستان است و عبدالله عبدالله نیز با 720 هزار و 841 رای معادل 39.52 درصد آرا در جایگاه دوم قرار گرفته است.

برخی از تیم‌های انتخاباتی از جمله «ثبات و همگرایی» به رهبری عبدالله عبدالله، پیش از این گفته بودند که نتایج را به دلیل عدم شفافیت نخواهند پذیرفت.

نتایج نهایی انتخابات افغانستان؛ اشرف غنی رئیس جمهور شدعبدالله: تنها نتیجه مشروع انتخابات افغانستان برای ما پذیرفتنی است

انتهای پیام/.

لینک اصلی: https://www.tasnimnews.com/fa/news/1398/11/29/2205730/اعتراض-عضو-ارشد-کمیسیون-انتخابات-به-نتایج-نهایی-ریاست-جمهوری-افغانستان-سند

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری تسنیم

آخرین خبر ها:

Loading