بازتاب نیوز

اندرابی: «کاهش خشونت» تا پنج روز دیگر اجرایی می‌شود

٢٩ دلو ١٣٩٨ دويچه وله

مسعود اندرابی، سرپرست وزارت داخله افغانستان روز سه شنبه، هجدهم فبروری، در جمع فرماندهان ولایتی پولیس در کابل گفت: «دوره کاهش خشونت تا پنج روز آینده شروع می‌شود که براساس مذاکرات میان ایالات متحده امریکا و طالبان صورت می‌گیرد.»

یک مقام ارشد امریکایی هفته گذشته خبر داد که در مذاکرات با گروه طالبان در دوحه در اصول روی «کاهش خشونت» یک هفته‌ای توافق صورت گرفته است، اما تا حالا معلوم نبود که این کاهش خشونت چه زمانی اجرایی می‌شود.

مقام‌ها گفته اند که انتظار می‌رود بعد از «کاهش خشونت» یک هفته‌ای توافقنامه‌ای میان گروه طالبان و ایالات متحده امریکا امضا شود.

ویدیو را ببینید 03:00 به اشتراک گذاری

فرستادن Facebook Twitter google+ Whatsapp Tumblr Digg stumble reddit Newsvine

لینک کوتاه https://p.dw.com/p/3XrO4

«درمذاکرات صلح با طالبان راه آرامی در پیش نخواهیم داشت»

سهیل شاهین، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر روز گذشته به خبرگزاری آلمان گفت که تا آخر ماه جاری میلادی توافق میان این گروه و ایالات متحده امریکا به امضا می‌رسد. قرار است این توافق زمینه بیرون رفتن نیروهای امریکایی از افغانستان را فراهم کند و در عوض طالبان تعهد خواهند کرد که از خاک افغانستان برای حملات تروریستی علیه کشورهای دیگر استفاده نمی‌شود. علاوه بر این قرار است این توافق زمینه مذاکرات بین‌الافغانی را نیز فراهم سازد.

صدیق صدیقی، سخنگوی رئیس جمهور افغانستان در یک کنفرانس خبری در کابل گفت که مقام‌های امریکایی در دیدار شان با رئیس جمهور غنی در حاشیه کنفرانس امنیتی مونشن گفته اند که «توافق با طالبان که احتمالا در هفته آینده نهایی گردد، محتویات مشروط دارد و هیچ یک از بندهای توافقنامه بدون شرط نیست و گروه طالبان حاضر شده اند دست از جنگ و خشونت برداشته و جامعه کثرت گرای افغانستان را بپذیرند.»

af/na (Reueters, dpa)

 

لینک اصلی: https://www.dw.com/fa-af/اندرابی-کاهش-خشونت-تا-پنج-روز-دیگر-اجرایی-میشود/a-52419629?maca=dar-rss-dar-all-1481-rdf

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از دويچه وله

آخرین خبر ها:

Loading