بازتاب نیوز

ادعای تلفات غیرنظامیان در حملۀ هوایی در هرات

٢٩ دلو ١٣٩٨ صدای افغان - آوا

ادعای تلفات غیرنظامیان در حملۀ هوایی در هرات
 معترضین می گویند: عصر دوشنبه در چند حمله هوایی قوای خارجی در منطقه "پسته لیق" ولسوالی کشک رباط سنگی ده غیرنظامی کشته شدند
معترضان اجساد تکه و پارچۀ کشته شدگان را در برابر دفتر کار والی هرات گذاشته و ضمن تقبیح این رویداد، خواستار تحقیق و بررسی جدی این رویداد شده اند.
مسعوده کروخی، نمایندۀ مردم هرات در پارلمان ضمن انتقاد از "ناسنجیده بودن" حملات هوایی قوای افغان و ایتلاف گفت که ارایۀ معلومات نادرست به قوای خارجی و افغان، منجر به بروز این رویداد مرگبار شده است.

اما جیلانی فرهاد، سخنگوی والی هرات گفت که در جریان حمله هوایی روز گذشته در ولسوالی کشک کهنه؛ شماری از طالبان به شمول ملا احمد یکی از فرماندهان آن گروه کشته شده اند.

آقای فرهاد افزود که قوای دولتی و ایتلاف در جریان عملیات هوایی از دقت کافی کار می‌گیرند. او گفت: "یک قوماندان خطرناک طالبان به همراه دو تن از افرادش در ولسوالی کشک رباط سنگی آماج قرار گرفته و از بین رفته اند و ادعای وارد شدن تلفات بر غیر نظامیان را هم ما بگونه جدی بررسی می‌کنیم."

یک ماه پیش نیز در حمله هوایی بر پایگاه ملا ننگیالی یکی از فرماندهان شاخه انشعابی گروه طالبان در ولسوالی شیندند هرات،‌ به غیرنظامیان تلفات وارد شد؛ اما تا اکنون مقام های افغان از ارایه معلومات در این باره خودداری می‌کنند.

 

لینک اصلی: https://www.avapress.com/fa/news/203793/ادعای-تلفات-غیرنظامیان-حملۀ-هوایی-هرات

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای افغان - آوا

آخرین خبر ها:

Loading