بازتاب نیوز

افغانستان| تیم عبدالله: مواضع خود را درباره «کودتای تقلبی» تا ساعتی دیگر اعلام می‌کنیم

٢٩ دلو ١٣٩٨ خبرگزاری تسنیم

- اخبار بین الملل -

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «مجیب الرحمان رحیمی» سخنگوی عبدالله رئیس اجرایی دولت افغانستان اعلام کرد که تیم ثبات و همگرایی برای شفافیت و اعتبار بخشیدن به روند انتخابات افغانستان تلاش کرد اما سرانجام کودتای تقلب صورت گرفت.

وی در فیسبوکش نوشت: «تا ساعاتی دیگر دکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرایی جمهوری اسلامی افغانستان و رهبر ثبات و همگرایی با حضور رهبران این جریان موضع‌گیری خود را در برابر کوتادی تقلبی اعلان می‌کند».

رحیمی خاطرنشان کرد که کمیسیون انتخابات افغانستان کودتای تقلب را با وجود مخالفت نهادهای ناظر و کمیسیون شکایات انتخاباتی افغانستان انجام داد.

سخنگوی عبدالله تاکید کرد که رهبر تیم ثبات و همگرایی در نشستی با مردود دانستن نتیجه انتخابات به مردم افغانستان اطمینان می‌دهد که از آرای پاک آنها دفاع کند.

وی تصریح کرد که در این اعلام مواضع، زمان اعلام حکومت مشروع تیم ثبات و همگرایی را برای مردم افغانستان اعلام خواهد کرد.

نتایج نهایی انتخابات افغانستان؛ اشرف غنی رئیس جمهور شدعبدالله: تنها نتیجه مشروع انتخابات افغانستان برای ما پذیرفتنی است

کمیسیون انتخابات افغانستان پس از گذشت نزدیک بیش از چهار و نیم ماه از زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری این کشور، سرانجام اشرف غنی را رئیس جمهور منتخب اعلام کرد.

برخی از سیاسیون و حامیان تیم ثبات و همگرایی پیش از این اعلام کرده بودند که اگر نتیجه نهایی انتخابات با تقلب همراه باشد، حکومت موازی به رهبری عبدالله تشکیل می‌دهند.

انتهای پیام/.

لینک اصلی: https://www.tasnimnews.com/fa/news/1398/11/29/2205749/افغانستان-تیم-عبدالله-مواضع-خود-را-درباره-کودتای-تقلبی-تا-ساعتی-دیگر-اعلام-می-کنیم

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری تسنیم

آخرین خبر ها:

Loading