بازتاب نیوز

​سرپرست وزارت داخله: توافق آمریکا و طالبان برسر کاهش خشونت تا پنج روز دیگر اجرایی می‌شود

٢٩ دلو ١٣٩٨ پایگاه خبری پیام آفتاب

​سرپرست وزارت داخله: توافق آمریکا و طالبان برسر کاهش خشونت تا پنج روز دیگر اجرایی می‌شود
سرپرست وزارت امور داخله اعلام کرد که قرار است تا پنج روز دیگر مرحله کاهش خشونتی که آمریکا و گروه طالبان روی آن توافق کرده‌اند، به اجرا گذاشته شود.

«محمدمسعود اندرابی»، سرپرست وزارت امور داخله روز سه‌شنبه (۲۹ دلو/بهمن) در مراسمی با حضور فرماندهان پولیس ولایت‌ها، تأکید کرد که کاهش خشونتی که گروه طالبان به آن متعهد شده‌اند، بیانگر برحق بودن مبارزه و جهاد مردم و داعیهٔ نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان علیه گروه طالبان است.

سرپرست وزارت امور داخله گفت که توافق روی کاهش خشونت نشان می‌دهد که گروه طالبان کدام جنگ مقدس را به پیش نمی‌برد و اکنون بر خشونت بودن آن اذغان کرده‌است و در حال حاضر متعهد شده‌است که خشونت را کاهش دهد.

طبق معلومات مسعود اندرابی، طالبان تعهد کرده‌اند که در جریان مرحله کاهش خشونت از حملات انتحاری، انفجاری و راکت‌پراکنی جلوگیری می‌کنند و خشونت‌ها را به صورت قابل ملاحظه کاهش می‌دهند.

وی دست‌یابی به این مرحله را به فرماندهان پولیس نسبت داد و گفت که گروه طالبان ناگزیر شده‌است که به خواست مردم افغانستان تمکین کند.

سرپرست وزارت امور داخله گفت که نیروهای امنیتی برای این مرحله آمادگی دارد و متعهد به اجرای توافقات صلح هستند.

وی هشدار داد در صورتی که گروه طالبان دست به خشونت بزند، نیروهای امنیتی آماده مقابله هستند و حمایت قاطع نیز در این راستا اعلام آمادگی کرده‌است.

لینک اصلی: http://www.payam-aftab.com/fa/doc/news/92058/سرپرست-وزارت-داخله-توافق-آمریکا-طالبان-برسر-کاهش-خشونت-پنج-روز-دیگر-اجرایی-می-شود

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از پایگاه خبری پیام آفتاب

آخرین خبر ها:

Loading