بازتاب نیوز

عبدالله عبدالله ایجاد حکومت "همه‌شمول" را اعلام کرد

٢٩ دلو ١٣٩٨ طلوع نیوز

عبدالله عبدالله، رییس اجراییه سه شنبه شب (۲۹ دلو) در واکنش به اعلام پیروزی اشرف غنی از سوی کمیسیون مستقل انتخابات، می‌گوید که وی حکومت همه شمول موازی را تشکیل می‌دهد.

وی نتیجه اعلام شده کمیسیون مستقل انتخابات را غیرقانونی می‌گوید و خودش را بربنیاد آرای بایومتریک شده پیروز این انتخابات می‌داند.

عبدالله عبدالله، در حوالی ساعت هشت سه شنبه شب، در حالی که هوادارانش را با شماری از چهره‌های سیاسی با خودش داشت، خودش را پیروز اصلی انتخابات ریاست جمهوری می‌گوید.

عبدالله عبدالله، رییس اجراییه گفت: «ثبات و همگرایی به اساس آرای شفاف و بایومیتریک شده پیروز انتخابات است و ما پیروزی خود را اعلام میکنیم.»

وی تصمیم کمیسیون مستقل انتخابات را در باره اعلام پیروزی اشرف غنی، گونه‌یی از کودتا در برابر مردم سالاری و خیانت به اراده مردم می‌داند.

آقای عبدالله گفت: «نتیجۀ را که امروز اعلام کردند که نتیجۀ دزدی انتخابات، کودتا بر مردم سالاری، خیانت به ارادۀ مردم و تمثیل ارادۀ مردم بود از اساس، از ریشه و از بنیاد این نتیجه را غیرقانونی میدانیم.»

این‌حال، رییس اجراییه حکومت وحدت ملی، در ره چگونه‌گی تشکیل این حکومتی که بر آن همه‌شمول نام گذاشته است، جزییات به دست نمی‌دهد.

لینک اصلی: https://tolonews.com/fa/afghanistan/عبدالله-عبدالله-ایجاد-حکومت-همه‌شمول-را-اعلام-کرد

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از طلوع نیوز

آخرین خبر ها:

Loading