بازتاب نیوز

تأکید رییس جمهور غنی بر همبسته‌گی میان مردم

٢٩ دلو ١٣٩٨ طلوع نیوز

رییس جمهور، اشرف غنی که عصر سه شنبه (۲۹ دلو) از سوی کمیسیون مستقل انتخابات، برنده انتخابات ریاست‌‎جمهوری اعلام شد، این پیروزی‌اش را مردمی می‌گوید و بر اتحاد و همبسته‌گی در کشور تأکید می‌ورزد.

وی می‌گوید که زمان تلاش‌های بیشتر از بهر تأمین صلح در هر بخش کشور، فرا رسیده است و همه باید برای درمان دردهای شهروندان کشور بکوشند.

آقای غنی گفت:" لحظه آن فرا رسیده است تا همه دست به دست بدهیم و صلح را در قریه، دره و کوچه بر قرار نمایم."

در حالی که شماری از دسته‌های انتخاباتی و احزاب با تصمیم‌های اخیر کمیسیون مستقل انتخابات مخالفت ورزیده اند، اشرف غنی می‌گوید که وی هیچ کسی را به چشم رقیب نمی‌بیند.

اشرف غنی که عصر روز سه شنبه، از سوی کمیسیون مستقل انتخابات، برنده نهایی انتخابات ریاست جمهوری اعلام شد، پیروزی‌اش را به دسته انتخاباتی و هم‌راهان دیگرش، مبارک می‌گوید.

وی با تأکید بر اتحاد و همبسته‌گی در کشور، می‌افزاید که کسی را به چشم رقیب نمی‌بیند و زمان آن رسیده است که همه برای تأمین صلح در هر بخش کشور، بکوشند.

اشرف غنی، رییس جمهور گفت:" امروز روز وحدت ملی و روز اتفاق است و بر همه صدا می‌کنم که لحظه رقابت‌ها پایان یافت و گذشته‌های تلخ را به پایان برسانیم."

بربنیاد نتایجی که کمیسیون مستقل انتخابات اعلام کرده است، اشرف غنی با گرفتن بیش از پنجاه درصد آرای انتخابات ششم میزان امسال، از سوی این کمیسیون برنده این انتخابات شناخته شده است.

هرچند شماری از دسته‌های انتخاباتی و احزاب، در چندروز اخیر، اعلام هرگونه نتیجه‌یی را از سوی کمیسیون مستقل انتخابات، فراقانونی گفته‌اند.

لینک اصلی: https://tolonews.com/fa/afghanistan/تأکید-رییس-جمهور-غنی-بر-همبسته‌گی-میان-مردم

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از طلوع نیوز

آخرین خبر ها:

Loading