بازتاب نیوز

 اعتراضات در جوزجان، درهای تمام ادارات دولتی بسته شد

٢٩ دلو ١٣٩٨ روزنامه آرمان ملی

معترضین در شهر شبرغان مرکز ولایت جوزجان در یازدهمین روز اعتراض خود از دیروز به این‌سو درب تمام ارگان‌‌های دولتی را بسته‌اند.

نزدیک به دو هفته می‌شود که صدها کارگر ریاست نفت و گاز شمال در اعتراض به تنقیص ۵۱۲ کارگر و کارمند این ریاست، دست به راه‌پیمایی در شهر شبرغان زده‌اند و از وزارت معادن و پطرولیم می‌خواهند تا در قسمت این تنقیصات تجدید نظر شود.

در آخرین اقدام اعتراض کننده‌کان دروازه تمام ارگان‌های دولتی را در شهر شبرغان بسته‌اند و تنها درب دو شفاخانه یکی شفاخانه ملکی و دیگری شفاخانه کودک افغان‌ترک باز است.

همچنان دروازه ساختمان مقام ولایت جوزجان نیز به روی مراجعین بسته شده است.

عبدالشکور یکی از کارگران و اعتراض‌کننده‌کان به رسانه‌ها گفته: «اگر به حق خود نرسیم گاز را بالای فابریکه کودبرق مزار بند می‌کنیم و همین‌گونه سرک‌ها را نیز بند می‌سازیم و نمی‌گذاریم که پلان رییس جمهوری و غضنفر اجرا شود.»

کارگران ریاست نفت و گاز شمال ادعا دارند که رییس جمهوری پلان دارد تا جایداد ریاست نفت و گاز شمال را با شرکت غضنفر معامله کند.

در یازدهمین روز اعتراضات در کنار گارگران ریاست نفت و گاز شمال تعداد زیادی از باشنده‌گان ولایت جوزجان نیز پیوسته است و همچنان پنج‌شنبه گذشته جنرال عبدالرشید دوستم معاون نخست ریاست جمهوری نیز حمایت خود را از خواست‌های کارگران ریاست نفت و گاز شمال اعلام نمود.

مولوی بحرالدین جوزجانی یکی از باشنده‌گان ولایت جوزجان به رسانه‌ها گفته: «تا زمانی که کارگران به حق و خواست‌شان نرسند آن‌ها در کنارشان می‌ایستند و اعتراضات خود را گسترش می‌دهند.»

در همین حال عبدالقدیر مصطفی سخن‌گوی وزارت معادن و پترولیم به رسانه‌ها گفته: «ما به ریاست جمهوری یک پیشنهاد روان کردیم و منتظر احکام و هدایت رییس جمهوری هستیم تا هر چه زودتر به این مشکل نقطه پایان گذاشته شود.»

۵۱۲ کارگر که نزدیک به هشتاد تن آنان زنان می‌باشند از یازده روز به این طرف اعتراضات خود را مبنی بر کناری و تنقیص‌شان بدون هیچ امتیازی در شبرغان دوام داده‌اند.

لینک اصلی: http://www.armanemili.com/posts/24386

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه آرمان ملی

آخرین خبر ها:

Loading