بازتاب نیوز

غنی: مردم افغانستان پیروز انتخابات هستند

٢٩ دلو ١٣٩٨ خبرگزاری آناتولی

کابل/ خبرگزاری آناتولی

محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان امروز پس از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری این کشور از طرف کمیسیون مستقل انتخابات، طی سخنان در کاخ ریاست جمهوری کابل اعلام کرد که مردم افغانستان پیروز این انتخابات هستند.

غنی که امروز برای دومین بار از طرف کمیسیون مستقل انتخابات به عنوان رئیس جمهور افغانستان اعلام شد، اظهار کرد: من با کسی مشکل ندارم و می خواهم که با همکاری کشور را از این وضعیت نجات دهیم. مردم این کشور از هر زمان بیشتر به اتحاد احتیاج دارند.

وی ضمن اشاره به مشکلات مردم افغانستان اعلام کرد: تمام تعهدات که به مردم دادم را عملی خواهم کرد. مردم از ادامه جنگ خسته شده اند و برای پایان دادن به وضعیت جنگی در افغانستان تلاش‌ها ادامه دارد.

- تلاش ها برای برقراری صلح دائمی ادامه دارد

محمد اشرف غنی در ادامه سخنان خود تصریح کرد که خواهان صلح دائمی در افغانستان هستند و در این زمینه تلاش‌ها ادامه دارد.

وی بر لزوم ایجاد ثبات در افغانستان تاکید کرد و گفت: برای کسانی که در پی بر هم زدن اتحاد مردم و ایجاد تفرقه هستند جواب مناسب را خواهیم داد و برای توسعه افغانستان تمام تلاش‌ها را انجام خواهیم داد.

- واکنش طالبان به اعلام نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری افغانستان

گروه طالبان با انتشار بیانیه‌ای در واکنش به اعلام نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری افغانستان اعلام کرد که نتایج انتخابات سمبولیک و در سایه اشغال برگزار شده را نمی پذیرند. رئیس جمهور منتخب این کشور را نیز غیر قانونی خواندند.

در این بیانیه آمده است که برای تعیین سرنوشت افغانستان، باید مردم این کشور تصمیم گرفته و به اشغال نطقه پایان گذاشته شود.

گفتنی است که کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان امروز 18 فوریه ضمن اعلام نتایج نهایی انتخابات 28 دسامبر، محمد اشرف‌ غنی را با کسب 50.64 درصد آرا پیروز انتخابات اعلام کرد.


لینک اصلی: https://www.aa.com.tr/fa/افغانستان/غنی-مردم-افغانستان-پیروز-انتخابات-هستند/1737910

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری آناتولی

آخرین خبر ها:

Loading