بازتاب نیوز

ترامپ: هدف گفتگوی ما با طالبان جلوگیری از کشتار ملیون‌ها انسان است

٢٩ دلو ١٣٩٨ اسپوتنیک

به گزارش اسپوتنیک، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریكا روز سه‌شنبه به خبرنگاران گفت: "امریكا می‌تواند به سرعت مسئله افغانستان را حل كند، اما این منجر به كشته شدن میلیون ها انسان خواهد شد بنابراین واشنگتن در حال مذاكره با جنبش تروریستی طالبان (ممنوع در روسیه) است."

کار روی ایجاد هیات گفت و گو کننده صلح جریان دارد
کار روی ایجاد هیات گفت و گو کننده صلح جریان دارد
ترامپ، علاوه کرد: "می‌توانستیم به سرعت و به راحتی به این کارها پایان دهیم. اگر می خواستم میلیون‌ها انسان را بکشم. من نمی‌خواهم میلیون‌ها نفر را بکشم، بنابراین ما با طالبان در حال مذاکره هستیم."
یادآوری می‌کنیم که پیش ازاین سهیل شاهین،سخنگوی گروه طالبان؛ اعلام کرد که مذاکرات این گروه با آمریکا به پایان رسیده و سند توافقنامه صلح و ضمایم آن نهایی و به زودی امضا خواهد شد.
انتظار می‌رود با امضای این سند، زمینه مذاکرات بین‌الافغانی فراهم شود و آمریکا خروج نیروهایش را از افغانستان آغاز کند.
در همین حال ریاست جمهوری افغانستان که در این مدت با طرح کاهش خشونت به شدت مخالفت می‌کرد، در روزهای اخیر ابراز امیدواری کرد که این کاهش به صلح پایدار منجر شود.
شایان ذکر است که مذاکرات نمایندگان آمریکا و طالبان برای رسیدن به توافق صلح از یک سال بدینسو ادامه دارد و تاکنون 11 نشست میان دیپلمات‌های آمریکا و نمایندگان طالبان صورت گرفته است؛ 9 نشست در دوحه پایتخت قطر و یک نشست در شهر ابوظبی امارات متحده عربی انجام شده است.

لینک اصلی: https://af.sputniknews.com/afghan/202002194635987-ترامپ-هدف-گفتگوی-ما-با-طالبان-جلوگیری-از-کشتار-ملیونها-انسان-است/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از اسپوتنیک

آخرین خبر ها:

Loading