بازتاب نیوز

یوناما: آماده همکاری با دولت آینده هستیم

١ حوت ١٣٩٨ روزنامه هشت صبح

۸صبح، کابل: دفتر هیات معاونت ملل متحد در افغانستان (یوناما) با آن‌که‌ بر حل هر گونه مشکل مرتبط به روند اعلام نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری در مطابقت با قانون و در جهت ثبات و همبستگی، تاکید کرده اما گفته که این سازمان آماده است با دولت آینده همکاری کند.

یوناما امروز پنج‌شنبه، با نشر خبرنامه‌ای گفته که از نهادهای انتخاباتی افغانستان و کارشان حمایت کرده و در دوره پیش‌رو نیز به حمایتش ادامه می‌دهد. یوناما مدعی شده که در این روند بی‌طرفی کامل شان را حفظ کرده است.

با این حال دفتر یوناما اعلام کرده که با توجه به نگرانی‌هایی که از سوی کاندیداها و حامیان شان بعد از اعلام نتایج نهایی انتخابات مطرح شده، این سازمان حاضر است که برای وضاحت در مورد تصامیم اتخاذ شده در مورد تفتیش و باز شماری آرا مشوره‌های بی‌طرفانه و مسلکی ارایه کند.

این سازمان همچنان گفته که به منظور ترغیب نهادهای اداره کننده انتخابات برای رسیدگی به مطالبات قانونی کاندیداها آماده همکاری است.

دفتر هیات معاونت ملل متحد در افغانستان در عین حال تاکید کرده که آماده استقبال و همکاری با دولت آینده است.

پیش از این در نخستین واکنش جهانی به اعلام نتیجه نهایی انتخابات ریاست جمهوری، اتحادیه اروپا نیز پیروزی  محمداشرف غنی را در این انتخابات تبریک گفته است. جوزف بورل، مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، روز گذشته در یک تماس تلفنی با محمداشرف غنی تأکید کرده است که آماده همکاری با دولت آینده است.

کمیسیون مستقل انتخابات روز سه‌شنبه، بیست‌ونهم دلو، با اعلام نتیجه نهایی انتخابات ریاست جمهوری، محمداشرف غنی را پیروز اعلام کرد. آقای غنی در این انتخابات ۵۰.۶۴ درصد آرا را به دست آورده است. اما عبدالله عبدالله رقیب او گفته که در این انتخابات تقلب صورت گرفته و او دولت همه شمول را تشکیل خواهد داد.

لینک اصلی: https://8am.af/unama-we-are-ready-to-work-with-the-next-government/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه هشت صبح

آخرین خبر ها:

Loading